"Niebezpieczna gra". Kryminalne wyzwania Mirosława Zbrojewicza

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:00
Gościem "Poranka Dwójki" był aktor, który w duecie z Marią Seweryn występuje w spektaklu "Niebezpieczna gra" Richarda Stockwella w Mazowieckim Instytucie Kultury.
Audio
  • Mirosław Zbrojewicz o spektaklu "Niebezpieczna gra" (Poranek Dwójki)

Głównym tematem spektaklu jest pytanie: czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały, działający z mistrzowską precyzją i bez błędu? Nie – odpowiada – gdyż jesteśmy ludźmi. A ci ulegają emocjom, działają pod wpływem impulsu, miewają gorsze i lepsze dni, kochają, nienawidzą, cierpią.

Bohaterowie sztuki Stockwella to Rick (Mirosław Zbrojewicz) i Jane (Maria Seweryn). To między nimi toczy się tytułowa gra, a narzędziami są: kłamstwa, niedopowiedzenia, oszukiwanie.

- To kameralna historia, w której liczy się nie tylko narracja, ale i każdy nasz moment na scenie - mówił aktor w audycji. - Przepychanki między postaciami są bardzo intensywne.

Z rozmowy w "Poranku Dwójki" można było się również dowiedzieć, czy Mirosław Zbrojewicz lubi tak często powierzane mu role policjantów lub gangsterów.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki" 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Mirosław Zbrojewicz (aktor)

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 9.30

at/pg

Zobacz więcej na temat: Paweł Siwek Dwójka TEATR

Czytaj także

"Serotonina" Michela Houellebecqa na deskach Teatru Studio

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 10:00
Na deskach Teatru Studio trwają próby do spektaklu "Serotonina" na podstawie powieści Michela Houellebecqa. Będzie to pierwsza teatralna adaptacja najgłośniejszej książki roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr i dystans do polityki. Andrzej Mastalerz o "Naprzód, Freedonio"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 09:17
- Jednym z powodów, dla których postanowiłem się za to wziąć, była chęć namówienia publiczności do tego, żeby spojrzeli na świat wielkiej polityki z pewnym dystansem - tłumaczył w Dwójce Andrzej Mastalerz, opowiadając o wyreżyserowanej przez siebie sztuce Rogera Mortimera "Naprzód, Freedonio" w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.
rozwiń zwiń