REKLAMA

"Halka" wg Trelińskiego w Warszawie. Piotr Beczała o swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:37
Po wielkim sukcesie w Theater an der Wien "Halka" Stanisława Moniuszki w reż. Mariusza Trelińskiego zawita do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. - Jontek to nie jest wspierający się na ciupadze, biedny góral - opowiadał w Dwójce o swojej roli Piotr Beczała.
Audio
  • Z Piotrem Beczałą rozmawia Beata Stylińska (Poranek Dwójki)
Śpiewak Piotr Beczała podczas premiery Halki Stanisława Moniuszki w Theater an der Wien, 15.12.2019
Śpiewak Piotr Beczała podczas premiery "Halki" Stanisława Moniuszki w Theater an der Wien, 15.12.2019Foto: PAP/Piotr Nowak

Halka 1200.jpg
"Halka" Moniuszki w Theater an der Wien

- Mój Jontek jest inny. To twardy, sfrustrowany facet, który kocha Halkę od dzieciństwa. W momencie, kiedy stała się kobietą, odstawiła go na boczny tor i nie bierze go poważnie jako mężczyzny - mówił Piotr Beczała o swoim rozumieniu postaci Jontka. - Nie zauważyłem, żeby Jontek w całej roli miał choćby jeden lamentujący moment.

Niemal 162 lata po warszawskiej prapremierze, jako zwieńczenie jubileuszu 200. urodzin Stanisława Moniuszki, wiedeńska publiczność zobaczyła w Theater an der Wien "Halkę". Spektakl, będący koprodukcją z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, wyreżyserował Mariusz Treliński. Reżyser przeniósł akcję w czasy schyłkowego PRL-u, natomiast bogatego stolnika (Krzysztof Szumański) wydającego córkę za mąż zamienił na dyrektora hotelu. Janusz (Tomasz Rak) wdał się romans z kelnerką Haliną, czyli Halką (Izabela Matuła). Z kolei Jontek (Piotr Beczała) jest kelnerem w tym samym hotelu.

Premiera "Halki" w Warszawie zaplanowana jest na wtorek 11 lutego.

Piotr Beczała będzie gościem Dwójkowej audycji "Cafe Muza" w niedzielę (16.02) o godz. 10.00. Zapraszamy!

Plakat opery "Halka" w reż. Mariusza Trelińskiego Plakat opery "Halka" w reż. Mariusza Trelińskiego

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Beata Stylińska 

Gość: Piotr Beczała

Data emisji: 11.02.2020

Godzina emisji: 8.05

Czytaj także

Romeo z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:31
Piotr Beczała, nasz znakomity tenor, miał szczęście do ciekawych inscenizacji "Romea i Julii" Charlesa Gounoda. O swojej ulubionej interpretacji tego dzieła opowiadał w audycji "Moja opera".
rozwiń zwiń