Romeo z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:31
Piotr Beczała, nasz znakomity tenor, miał szczęście do ciekawych inscenizacji "Romea i Julii" Charlesa Gounoda. O swojej ulubionej interpretacji tego dzieła opowiadał w audycji "Moja opera".
Audio
  • Piotr Beczała wybrał Romea z Nowego Jorku (Moja opera/Dwójka)
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan Opera
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan OperaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Piotr Beczała śpiewał Romea na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tam też poznał historyczne nagranie, które przedstawi w naszym cyklu. Z Ameryki przywiózł pierwsze tłoczenie. Ulubiony tenor i uczennica Jana Reszke. Cóż to za interpretacja? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 17.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Beczała: mój Lohengrin cały czas się zmienia

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:10
- To jest pewien proces, który zawsze towarzyszy budowaniu roli - opowiadał znakomity śpiewak o otwartym na zmiany podejściu do wykonywania określonych ról. Z Piotrem Beczałą rozmawialiśmy przy okazji jego występu w "Lohengrinie", który zainaugurował tegoroczny Festiwal Wagnerowski w Bayreuth.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Beczała: występ Metropolitan Opera to nowa odsłona

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 12:36
- Maurizio należy do novum w moim repertuarze. Pierwsza moja przymiarka do tej roli miała miejsce w zeszłym roku, w Wiedniu. Występ w Metropolitan Opera to druga odsłona i kolejny krok w rozwoju głosu. To wstęp do śpiewania repertuaru werystycznego - mówił w Dwójce wybitny polski tenor o międzynarodowej sławie.
rozwiń zwiń