"Domówka z Dwójką". Maja Kleszcz: koncert w domu jest intymny

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:34
- Zawsze przyświecała nam taka idea intymnego przekazu i kontaktu ze słuchaczem, więc koncert w domowych pieleszach jest dla nas czymś wyjątkowym - mówiła wokalistka, która już w najbliższą sobotę (18.04) razem z Wojtkiem Krzakiem wystąpi w cyklu kameralnych koncertów online.
Audio
  • Maja Kleszcz opowiada o swoim koncercie na "Domówce z Dwójką" (Poranek Dwójki)
Maja Kleszcz
Maja KleszczFoto: Piotr Piorun/PR2

W specjalnej akcji "Domówka z Dwójką" w każdą sobotę o godz. 19.00 artyści zamienią swoje salony, sypialnie, ogrody, pracownie w salę koncertową i wystąpią ze specjalnie na tę okazję przygotowanym repertuarem. Cykl rozpoczną jedni z najbardziej wszechstronnie utalentowanych twórców: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak. W unikalnej, prywatnej scenerii.

- Dla mnie to wyjątkowe doświadczenie, również artystyczne, ze względu na minimalistyczne środki wyrazu. Zawsze lubiłam taką formułę, ponieważ jest bardzo bezpośrednia. Ale jednocześnie odczuwam smutek i tęsknotę za widzem; za tym, że można popatrzeć mu w oczy i odebrać jego energię - mówiła w Dwójce Maja Kleszcz.

Wokalistka zaznaczyła, że w tworzeniu tego mikrokoncertu najbardziej zależało im na intymności. - Staraliśmy się wybierać i interpretować utwory w taki sposób, żeby były to takie małe poetyckie perełki - dodała. Pojawią się zatem utwory nie tylko Agnieszki Osieckiej, ale również dzieła z płyt Odeon oraz Romantyczność. - Są tam też piosenki do tekstów Bogdana Loebla, czyli skupiliśmy się na jeszcze innym wymiarze piosenki. Chcieliśmy, by była ona jak najbardziej wysublimowana - mówiła Maja Kleszcz.

Pierwszy kameralny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Maja Kleszcz (wokalistka, producentka muzyczna)

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 9.30