"Domówka z Dwójką". Jakub Józef Orliński: zagramy barok ze świeżym twistem

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:41
- Z Alkiem gra się wspaniale, więc zaprezentujemy bardzo ciekawy program. Zagramy różne barokowe arie: dwie sakralne i jedną, którą nazywam barokowym klubowym kawałkiem - mówił słynny kontratenor, który w sobotę 25 kwietnia razem z Aleksandrem Dębiczem wystąpi podczas kameralnego koncertu w Dwójce.
Audio
  • Jakub Józef Orliński o "Domówce z Dwójką" (Poranek Dwójki)
Jakub Józef Orliński
Jakub Józef OrlińskiFoto: PR2

shutterstock_1130777024.jpg
Domówka z Dwójką, czyli kameralne koncerty online

Po niezapomnianym występie Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki usłyszymy i zobaczymy kameralny występ Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza. Jak podkreślił śpiewak, forma koncertów online to zupełnie nowe narzędzie do dzielenia się z ludźmi swoją twórczością. - Budowanie atmosfery z ludźmi w środku sali koncertowej jest czymś zupełnie innym, niż w domu. Inaczej wyczuwa się energię i atmosferę dnia czy przestrzeni. Ale ta energia domowa, przed kamerą, to też coś ciekawego i musimy to robić teraz, jako artyści. Dla słuchaczy to również jest interesujące i przyjemne - opowiadał gość audycji. Dodał, że podczas koncertu online dają z siebie wszystko, jak zwykle w salach koncertowych.

Jakub Józef Orliński zdradził, że już od lat razem z Aleksandrem Dębiczem planowali wspólne projekty, jednak ze względu na międzynarodowe koncerty kontratenora, trudno było się zorganizować. - Teraz zostałem uziemiony w Warszawie, więc siedzimy i robimy muzykę, nagrywamy materiały na mój kanał na YouTubie, piszemy nowe rzeczy. W sobotę zaprezentujemy naszą pierwszą piosenkę, do której Alek skomponował muzykę, a ja napisałem tekst. Ale będą też takie utwory, przy których nie potrafię stać obojętnie, więc na pewno będę trochę tańczył - wyznał Jakub Józef Orliński, którego drugą pasją jest breakdance.

Zobacz też: "Domówka z Dwójką". Aleksander Dębicz: czuję publiczność za ekranem telefonu >>>

Śpiewak opowiadał też o tym, jak spędza czas przymusowej izolacji. Przyznał, że jest mu trudno, ponieważ przed epidemią właściwie co tydzień podróżował w inne miejsce. Teraz wszystkie koncerty są odwołane aż do września. Jednak stara się wykorzystywać ten czas na rozwój, więc nie ma czasu na odpoczynek. - Moje życie za bardzo się nie zmieniło. Mam swoje miejsce, gdzie ćwiczę, mam nowy program na nową płytę solową, robię dużo wywiadów, więc sporo się dzieje - mówił.

Kameralny wieczór z Aleksandrem Dębiczem i Jakubem Józefem Orlińskim z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.

Jakub Józef Orliński Jakub Józef Orliński

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Jakub Józef Orliński (śpiewak)

Data emisji: 23.04.2020

Godzina emisji: 8.30