Recitale Chopinowskie już nie tylko online

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 08:00
- Park w Żelazowej Woli, a także Dom Urodzenia Fryderyka Chopina zastają otwarte 7 maja - opowiadał w Dwójce Piotr Wojciechowski o zmianach, jakie są wprowadzane w związku z kolejnymi etapami odmrażania życia społecznego.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Wojciechowskim, rzecznikiem prasowym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (Poranek Dwójki)
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej WoliFoto: Shutterstock

Artur Szklener 1200.jpg
Konkurs Chopinowski przełożony. Artur Szklener: nie chcieliśmy go bez publiczności

- Działalność Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina związana jest z przede wszystkim z doświadczaniem żywej muzyki. Niedzielne recitale chopinowskie z Żelazowej Woli są dla nas wielkim świętem, cieszymy się, że mogliśmy je zainaugurować w minioną niedzielę - podkreślał rzecznik prasowy NIFC-u. Od kolejnej niedzieli natomiast, mówił gość Dwójki, recitale będą miały publiczność nie tylko dzięki transmisjom internetowym.

- Nie będzie możliwie zorganizowanie tradycyjnej publiczności, na ławkach, ale oba recitale, o 12.00 i o 15.00, zostaną nagłośnione na cały Park, w którym będą znajdowali się nasi goście - tłumaczył Piotr Wojciechowski, dodając, że koncert o 12.00 będzie transmitowany online.

Więcej o recitalach, zaproszonych pianistach oraz o zasadach poruszania się po Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i po Parku w Żelazowej Woli - w nagraniu rozmowy. Nie zabrakło również wyjaśnień, dlaczego Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie pozostanie niedostępne dla zwiedzających.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Piotr Wojciechowski (rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina)

Data emisji: 6.05.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak