Wschód Piękna. Grzech Piotrowski: musieliśmy zrezygnować z Olsztyna

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:20
- Mieliśmy tam przestrzeń zamkniętą, a granie w tej chwili większego wydarzenia muzycznego w przestrzeni zamkniętej jest zbyt ryzykowne. Postanowiliśmy więc dostosować się do obecnych warunków i znaleźliśmy przepiękny ogród na Zawadach w Warszawie - mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor Festiwalu Wschód Piękna.
Grzech Piotrowski
Grzech PiotrowskiFoto: Jacek Konecki

Posłuchaj
10:32 Poranek Dwójki 21.07.2020 grzech.mp3 Grzech Piotrowski o tegorocznym, 6. Festiwalu Wschód Piękna (Poranek Dwójki)

Kino Relax NAC 1200.jpg
Scena Relax. Beata Kawka: chcemy dać ludziom trochę radości

Szósta odsłona wydarzenia wyjątkowo odbędzie się w stolicy, a nie jak to zwykle miało miejsce w Olsztynku i Olsztynie. - Jest to najtrudniejszy moment, jaki mogliśmy sobie wyobrazić. Przyznam Państwu szczerze, że jest wprost tragicznie. Walczymy o to, żeby festiwal w ogóle się odbył - podkreślał Grzech Piotrowski.

Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie wpłynęła również na program tegorocznego Festiwalu Wschód Piękna (24-26.07). - Z reguły mamy gości z zagranicy. A jak wiemy, jeszcze chwilę temu latanie było wstrzymane całkowicie. Teraz, powiedzmy, jest to możliwe, choć z pewnymi ograniczeniami. Na pewno nie przyleciałby nasz przyjaciel Mischa Piatigorsky z Nowego Jorku ani Liz Rosa z Brazylii. Ich wizyty odłożyliśmy więc na przyszłość i musieliśmy dostosować się do tego repertuarowo - tłumaczył gość Dwójki.

I tak w Bajkowym ogrodzie na warszawskim Wilanowie w najbliższy weekend z kameralnymi koncertami wystąpią m.in. trio RGG, Kukurba and Słowiński Band, Gostman, Grzech Piotrowski, ale także Czesław Mozil czy Anna Radwan.

W audycji Grzech Piotrowski mówił również m.in. o projekcie "Sztuka w czasach zarazy".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Grzech Piotrowski (multiinstrumentalista, kompozytor, producent i wydawca muzyczny, dyrektor Festiwalu Wschód Piękna)

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

"Lech, Czech i Rus". Grzech Piotrowski o swojej symfonii

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 15:00
Gościem "Poranka Dwójki" był Grzech Piotrowski, multiinstrumentalista i autor symfonii nawiązującej do słynnej legendy o braciach, którzy założyli trzy słowiańskie narody.
rozwiń zwiń