Polskie Radio
Section05
Grzech Piotrowski

XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. "Przed nami znakomite koncerty w Radziejowicach"

- Znów udało się nam zaprosić wspaniałych artystów, tak się dzieje właściwie podczas każdej edycji festiwalu. Martin Garcia Garcia jest wyjątkowym i niesłychanie zdolnym człowiekiem, gejzerem emocji, gra całym sobą - mówił w Dwójce Jakub Krawczyk. Hiszpański pianista będzie jedną z gwiazd XIV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Waldorff Dwójka Jakub Jamrozek Janusz Olejniczak Grzech Piotrowski Piotr Baron

Karwan: nie myślałam, że singiel będzie tak pasował do filmu

- Ta historia porusza. Głównie dlatego, że ona jest prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie "Jak pokochałam gangstera" Ania Karwan. Artystka nagrała singiel "Ostatni raz", który promuje film inspirowany życiem ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Dlaczego piosenkarka pierwsze sceny zobaczyła dopiero podczas premiery?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zegler Mafia piosenka Ania Karwan Grzech Piotrowski

Koncerty online. Grzech Piotrowski: pierwsza transmisja była z telefonu

Jednym ze skutków pandemii koronawirusa, jest odwoływanie kolejnych wydarzeń muzycznych. Artyści jednak nie poddają się. - Nagrywam solowe koncerty, które transmituję online przez Facebooka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzech Piotrowski. Lider zespołu World Orchestra założył specjalny kanał "Sztuka w czasach zarazy".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Grzech Piotrowski Koronawirus w Polsce

Grzech Piotrowski opowiada jak powstała World Orchestra

Gościem audycji "Muzyka Nocą" był multiinstrumentalista, kompozytor, producent, wydawca, lider World Orchestra - Grzech Piotrowski. W latach 90. założył grupę Alchemik, z którą zdobył nagrody na różnych festiwalach. Produkował widowiska muzyczne, współpracował przy wielu projektach, z czołowymi polskimi zespołami i wokalistami. Jednak przełomowy okazał się dla niego rok 2009 - kiedy spełnił marzenie swojego życia i założył World Orchestra, złożoną z muzyków z całego świata. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Muzyka nocą Grzech Piotrowski

World Orchestra House. Yuuki w klubie Grzecha Piotrowskiego

- O ile Kasia nie pasuje mi w konwencji do World Orchestra, o tyle jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Bardzo podoba mi się jej debiutancka płyta, jej szczerość sceniczna i otwartość. Świetnie się na nią patrzy na scenie, ma naturalny dar do bycia przed ludźmi. Tak to oceniam, pracując ponad 25 lat w show biznesie - mówił o Yuuki Grzech Piotrowski.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Grzech Piotrowski MUZYKA muzyka hp koncert orkiestra