Gabriela Mościcka: Domówka będzie naszym przywitaniem z szerszą publiką

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:06
- Koronawirus sprawił, że mieliśmy dużo mniej kontaktu z publicznością niż planowaliśmy - mówiła wokalistka grająca na akordeonie, która w najbliższą sobotę (1.08) wystąpi ze swym nowo powstałym zespołem Syrenka w ramach cyklu koncertów online "Domówka z Dwójką".
Do akcji folkwdomu dołączyła także Gabriela Mościcka
Do akcji #folkwdomu dołączyła także Gabriela MościckaFoto: GM mat. pras.

Posłuchaj
11:52 Poranek Dwójki 28.07.2020 mościcka.mp3 Gabriela Mościcka przed występ swojego zespołu Syrenka w "Domówce z Dwójką" (Poranek Dwójki)

 

grzegorz domański 1200.jpg
"Piosenka podwórkowa i nie tylko". Grzegorz Domański zaprasza na Domówkę

Muzycy Syrenki wystąpią przed słuchaczami Programu 2 Polskiego Radia w trzyosobowym składzie. - Ja będę śpiewać i grać na akordeonie, Grzegorz Domański na banjoli oraz Damian Szymczak na klarnecie. Nie będzie to nasz pełny skład. Zabraknie naszego puzonisty Piotra Wróbla - tłumaczyła Gabriela Mościcka.

W czasie radiowego debiutu zespołu królować będzie folklor miejski. - Skupiamy się na folklorze Warszawy, Lwowa i różnych innych okolic, a także na melodiach starszych i nowszych, które do tego folkloru się zbliżają, ale można by polemizować, do której szufladki należą. Więcej w naszym repertuarze jest mniej znanych piosenek i melodii, ale jest on wzbogacony o różne rzeczy też spoza Polski albo o piosenki, które zostały nagrane zupełnie współcześnie. Na przykład zagramy w sobotę dwie piosenki Adama Struga - zdradziła wokalistka i akordeonistka.

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

Koncert Gabrieli Mościckiej i zespołu Syrenka odbędzie się 1 sierpnia, czyli w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Artystka opowiedziała w audycji, jak nawiążą z kolegami do tej szczególnej daty.

Transmisja koncertu w sobotę (1.08) o godzinie 19.00 na antenie Dwójki, a także - transmisja wideo - na stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Zaprasza Gabriela Mościcka:

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Gabriela Mościcka (wokalistka, akordeonistka, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, zespół Syrenka)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 9.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazzowa "Domówka z Dwójką" u Marcina Wasilewskiego. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 17:53
Miał 19 lat, gdy nagrał pierwszą płytę z Tomaszem Stańko. Rok później ukazał się pierwszy album jego formacji Simple Acoustic Trio. W wieku 26 lat nagrywał już dla najważniejszej europejskiej wytwórni jazzowej - ECM. Dziś prowadzi najbardziej doceniane polskie trio na świecie. Jazzfanów nie trzeba chyba przekonywać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Marcin Świątkiewicz i utwory nieskończone [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 16:21
Marcina Świątkiewicza znamy przede wszystkim jako znakomitego klawesynistę, który zachwyca słuchaczy swoimi interpretacjami dzieł wybitnych twórców doby baroku, jak i mniej znanych kompozytorów. W sobotę 25 lipca, podczas Domówki, artysta zasiądł nie przy jednym, lecz aż przy czterech instrumentach (i nie będą to tylko klawesyny!).
rozwiń zwiń