"Piosenki robotów". Gaba Kulka: wzbogaciliśmy ten program o kilka utworów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 12:03
- W porównaniu do "Domówki z Dwójką" przedstawiamy ten program w jeszcze pełniejszej, zaokrąglonej aranżacyjny formie, bo dołącza do nas, na gitarze basowej, Wojtek Traczyk. Także te utwory, które pojawiły się w Domówce wrócą, ale pojawi się też kilka nowych piosenek - mówiła Gaba Kulka przed poniedziałkowym (1.03) koncertem z okazji 84. urodzin Dwójki. Początek o 22.00.
Gaba Kulka
Gaba KulkaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Posłuchaj
12:42 Poranek Dwójki 1.03.2021 kulka.mp3 Gaba Kulka przed koncertem z okazji 84. urodzin Dwójki (Poranek Dwójki)

 

gaba_1200x660.jpg
"Piosenki robotów" na urodziny Dwójki

Po raz pierwszy "Piosenki robotów" pojawiły się na antenie Programu 2 Polskiego Radia 22 sierpnia ub. r. w ramach "Domówki z Dwójką"Był to hołd dla zespołu Kraftwerk. Podczas specjalnego, urodzinowego koncertu w Studiu im. Witolda Lutosławskiego do Gaby Kulki i Huberla Zemlera dołączy Wojtek Traczyk. - Jest to taki magiczny człowiek, który pojawia się i sprawia, że wszystko, co wydawało się, że brzmiało już bardzo dobrze, to okazuje się, że może być jeszcze lepiej - opowiadała w "Poranku Dwójki" wokalistka.

Większy skład, większa sala

Dzięki powiększonemu, trzyosobowemu składowi utwory Kraftwert sprawiają artystom jeszcze większą przyjemność. - Mam nadzieję, że nawet nawet ci z Państwa, którzy już słyszeli i oglądali "Domówka z Dwójką" w naszym wykonaniu w duecie, dzisiaj będą przeżywać, tak jak i my, całkiem nowe doświadczenie - podkreślała Gaba Kulka.

W porównaniu do "Domówki z Dwójką" będzie jeszcze jedna istotna różnica. Tym razem muzycy wystąpią bowiem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. - Tym razem sala będzie zdecydowanie większa. Poprzedni koncert był kręcony na Jazdowie w bardzo urokliwym domku fińskim. Teraz będzie Domówka z nieco większym pogłosem, ale nadal myślę, że będziemy się czuli bardzo na miejscu - oceniła wokalistka.

Zobacz zapowiedź koncertu:

Koncert w poniedziałek (1 marca) o godz. 22.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Gaba Kulka (wokalistka)

Data emisji: 1.03.2021

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

"Koncert dla Niepodległej – Kulka. Paderewski. Kulka" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 10:00
Program 2 Polskiego Radia w środę (11 listopada) retransmitował wyjątkowe wydarzenie, które zostało zarejestrowane 8 listopada w Teatrze Polskim w Warszawie. W całości wypełniły je kompozycje Paderewskiego i choć pochodzą z różnych okresów jego twórczości, to doskonale ilustrują jego niezwykłą muzyczną wrażliwość i nieprzeciętnie twórczy talent. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
rozwiń zwiń