Zobaczyć wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 20:35
Warszawska konferencja nt. wizualizacji wiedzy oraz wystawa prac Hasiora w Galerii Sztuki Współczesnej BWA "Sokół" w Nowym Sączu.
Audio
  • Aneta Biały i Jan Kozłowski nt. konferencji naukowej "Wizualizacja wiedzy – od Biblia Pauperum do hipertekstu"
  • Zaproszenie do nowosądeckiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ na wystawę retrospektywaną W. Hasiora

W środowym "Poranku" zapowiedzieliśmy konferencję naukową "Wizualizacja wiedzy – od Biblia Pauperum do hipertekstu". Jej celem jest ukazanie prowadzonych w Polsce badań nad problematyką wizualnych reprezentacji wiedzy i ekspansji nowych mediów audiowizualnych, zmieniających relacje tekstu, obrazu i dźwięku. Swoje referaty wygłoszą historycy sztuki, socjologowie, historycy idei, muzealnicy, pedagodzy, designerzy i badacze kultury wizualnej. O konferencji opowiadali: Aneta Biały z Muzeum Narodowego w Warszawie i Jan Kozłowski z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – współorganizatorzy przedsięwzięcia.   

Zaprosiliśmy również Państwa do nowej galerii w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. Działalność Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zainauguruje jutro retrospektywa prac Władysława Hasiora. Towarzyszyć jej będą akcje plenerowe nawiązujące do realizowanych niegdyś przez artystę wydarzeń, projekcje filmów o Władysławie Hasiorze oraz ogólnopolska konferencja naukowa.

Polecamy naszą Płytę Tygodnia, na której węgierski trębacz – Gabor Boldoczki – z Orkiestrą Kameralną im. Franciszka Liszta gra utwory Jana Sebastiana Bacha. Album będzie można wygrać codziennie do piątku o 7.45.

Program prowadziła Izabela Żukowska.

Czytaj także

Ożyw kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 12:41
Czas uwolnić kulturę od urzędników, ograniczeń prawnych i braku wolnego dostępu do sztuki. Pomoże w tym warszawska konferencja “Kultura 2.0, kultura odnawialna”.
rozwiń zwiń