Polskie Radio
Section05
Zygmunt Bauman

Ciemne strony życiorysu Zygmunta Baumana

– To postać niewątpliwie niejednoznaczna – tak o prof. Zygmuncie Baumanie mówił w audycji Historia na Dziś dr hab. Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. Z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odsłonięto mural przedstawiający socjologa i filozofa jako ofiarę Marca 1968 roku. W ostatnich dniach na malowidle pojawił się m.in. napis „morderca”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zygmunt Bauman marzec 1968 PRL komunizm

Jan Józef Kasprzyk o relatywizowaniu historii

– To fatalna sytuacja – tak o odsłonięciu, z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, muralu przedstawiającego prof. Zygmunta Baumana mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Tymczasem, w ostatnich dniach na malowidle pojawił się m.in. napis „morderca”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci Zygmunt Bauman Polityka PR24 PRL

Dorobek naukowy i intelektualny prof. Zygmunta Baumana

Był jednym z najbardziej cenionych i znanych na świecie polskich socjologów i filozofów. Należał do najważniejszych twórców koncepcji "ponowoczesności". Kontrowersje wzbudza jednak jego komunistyczna przeszłość - służba w aparacie bezpieczeństwa Polski Ludowej. Zygmunt Bauman zmarł 9 stycznia br. W audycji "Rozpruwacz kulturalny" Jakub Moroz i jego goście przypomnieli dorobek naukowy profesora.
Zobacz więcej na temat:  Zygmunt Bauman