X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zygmunt Bauman

Ciemne strony życiorysu Zygmunta Baumana

– To postać niewątpliwie niejednoznaczna – tak o prof. Zygmuncie Baumanie mówił w audycji Historia na Dziś dr hab. Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. Z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odsłonięto mural przedstawiający socjologa i filozofa jako ofiarę Marca 1968 roku. W ostatnich dniach na malowidle pojawił się m.in. napis „morderca”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zygmunt Bauman marzec 1968 PRL komunizm

Jan Józef Kasprzyk o relatywizowaniu historii

– To fatalna sytuacja – tak o odsłonięciu, z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, muralu przedstawiającego prof. Zygmunta Baumana mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Tymczasem, w ostatnich dniach na malowidle pojawił się m.in. napis „morderca”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci Zygmunt Bauman Polityka PR24 PRL

Dorobek naukowy i intelektualny prof. Zygmunta Baumana

Był jednym z najbardziej cenionych i znanych na świecie polskich socjologów i filozofów. Należał do najważniejszych twórców koncepcji "ponowoczesności". Kontrowersje wzbudza jednak jego komunistyczna przeszłość - służba w aparacie bezpieczeństwa Polski Ludowej. Zygmunt Bauman zmarł 9 stycznia br. W audycji "Rozpruwacz kulturalny" Jakub Moroz i jego goście przypomnieli dorobek naukowy profesora.
Zobacz więcej na temat:  Zygmunt Bauman