Kultura

Ożyw kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 12:41
Czas uwolnić kulturę od urzędników, ograniczeń prawnych i braku wolnego dostępu do sztuki. Pomoże w tym warszawska konferencja “Kultura 2.0, kultura odnawialna”.
Audio

Kultura 2.0 to pojęcie, które oddaje nową dynamikę twórczości. Kultura cały czas się zmienia, z każdym dniem jest łatwiej dostępną, a artyści używają nowocześniejszych technik przekazu.

- Zacierają się stare podziały między twórcą, a odbiorcą twórczości. W tej chwili każdy może tworzyć. Dostępność sztuki też się zmienia, coraz mniej potrzebujemy instytucji. Powstaje pytanie, co w takim razie mają zrobić instytucje kultury? - mówiła w audycji "Radiowy Dom Kultury" na antenie Trójki organizatorka wydarzenia Agnieszka Słodowik.

Warszawska konferencja “Kultura 2.0, kultura odnawialna” będzie szukać odpowiedzi na pytanie: Czy dziś potrzebne nam są kolejne, poświęcone kulturze urzędy, czy też interdyscyplinarne medialaby? W trakcie paneli dyskusyjnych specjaliści rozmawiać będą także o prawie autorskim i znaczeniu archiwów audiowizualnych. W panelach dyskusyjnych udział wezmą m.in. Moeed Ahmad z działu nowych mediów telewizji Al Jazeera i Michael Świerczyński z francuskiego Institut National de l’Audiovisuel, który jest wiodącą instytucją dygitalizacyjną na świecie.

Konferencja “Kultura 2.0, kultura odnawialna” odbędzie się w dniach 18-20 listopada, w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Otwarta zostanie tam przestrzeń interaktywnych wystaw i prezentacji "Wejdź na poziom 2.0", gdzie zorganizowana zostanie m.in. wystawa artystów nowych mediów, pokaz wizualizacji 3D oraz wykład jednego z najważniejszych twórców koncepcji postmodernizmu Zygmunta Baumana.

W tych wydarzeniach wziąć udział może każdy, wystarczy zarejestrować się na stronie projektu. Konferencja “Kultura 2.0, kultura odnawialna” organizowana jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Aby wysłuchać audycji, kliknij dźwięk "Agnieszka Słodowik o Kulturze 2.0" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

usc

Zobacz więcej na temat: boks Warszawa Zygmunt Bauman
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wystrzegajcie się cynizmu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 09:59
- To o czym reporterzy wojenni piszą w mediach, jest tylko drobną częścią obrazu wojny - mówi Jean Hatzfeld.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet przyszłością sztuki

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 11:58
Artyści z całego świata opowiadają o ludzkich relacjach w świecie on-line.
rozwiń zwiń