Jazz Po Polsku Dookoła Świata. "Planujemy koncerty na czterech kontynentach"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 10:00
- Jazz Po Polsku Dookoła Świata to podsumowanie naszej dotychczasowej jedenastoletniej działalności, próba połączenia różnych punktów na mapie. Udało się pozyskać wiele kontaktów, poznać organizatorów festiwali i dziennikarzy. Chcemy otworzyć się na świat, obok Azji w przyszłym roku dotrzemy także do obu Ameryk i Afryki - mówił w Dwójce Jakub Krzeszowski, szef fundacji Jazz Po Polsku.
Tomasz Chyła w Studiu S-3
Tomasz Chyła w Studiu S-3Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

300 koncertów na całym świecie

Jazz Po Polsku to inicjatywa, która promuje artystów młodego pokolenia na arenie międzynarodowej. Do tej pory na całym świecie odbyło się ponad 300 wydarzeń, w tym regularne trasy koncertowe w Azji. 

Polski jazz w Chinach i nie tylko

W koncertach wzięło udział ponad 100 polskich i zagranicznych muzyków. Pod koniec sierpnia polscy jazzmani ponownie zagrają w Chinach. Tym razem będą to Rafał Sarnecki Quintet, Confusion Project oraz Tomasz Chyła Quintet. O planowanych wydarzeniach opowiedział Jakub Krzeszowski, twórca inicjatywy Jazz Po Polsku. 


Posłuchaj
16:05 2023_08_18 09_29_24_Dwojka_Poranek_Dwojki.mp3 Jazz Po Polsku Dookoła Świata. "Planujemy koncerty na czterech kontynentach" (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Jakub Krzeszowski (szef fundacji Jazz Po Polsku)

Data emisji: 18.08.2023

Godzina emisji: 9.30

mo

Zobacz więcej na temat: Jazz Roch Siciński Dwójka
Czytaj także

Rafał Sarnecki: zaskoczenie słuchaczy to jeden z moich celów

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 17:30
- Od czasu premiery albumu muzyka odrobinę ewoluowała. Publiczność zawsze liczy na spontaniczność, na to że podczas koncertu coś wydarzy się tylko 'tu i teraz'. Rzeczywiście staram się, żeby takie elementy były, bo wciąż pojawiają się nowe muzyczne pomysły - mówi Rafał Sarnecki. Kwintet gitarzysty w najbliższej odsłonie cyklu "Jazz.PL" zaprezentuje utwory z ostatniej płyty. Transmisja na antenie, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube radiowej Dwójki. 
rozwiń zwiń