X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwariowane bałkańskie wesele

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 10:07
Zespół "ČAČI VORBA" wystąpi w dziś w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w ramach Festiwalu "Nowa Tradycja".
Audio
  • Piotr Majczyna i Paweł Sójka z zespołu "ČAČI VORBA" nt. koncertu w ramach Festiwalu "Nowa Tradycja"
  • Teresa Jabłońska – dyrektor Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem - nt. wystawy "Zakopane – pępek świata. Sztuka pod Giewontem w latach 1880-1939"

W sobotnim "Poranku Dwójki" gościliśmy członków polsko-ukraińskiego zespołu "ČAČI VORBA" – Piotra Majczyna i Pawła Sójkę, którzy opowiedzieli o dzisiejszym specjalnym koncercie w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w ramach festiwalu "Nowa Tradycja" – wystąpią na nim z gościnnym udziałem muzyków z Grecji i Macedonii.

Zespół "ČAČI VORBA", czyli "szczera mowa", istnieje od 2006 roku i specjalizuje się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej. Niedawno przez zachodnioeuropejskich krytyków muzycznych został okrzyknięty mianem "jednego z najbardziej dynamicznych zespołów folkowych z Europy Wschodniej" (Songlines Magazine). Poprzez zaskakujące połączenia w stylu "bałkańskiego twista", "rumuńskiego rock'n'rolla", "romskiego swinga"  ČAČI VORBA wprowadza zwariowaną atmosferę bałkańskiego wesela.

W naszej porannej audycji rozmawialiśmy również z Teresą Jabłońską – dyrektor Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, która zaprosiła Państwa na wystawę "Zakopane – pępek świata. Sztuka pod Giewontem w latach 1880-1939". Ekspozycja ta inauguruje działalność nowej fillii Muzeum Tatrzańskiego - Galerii Sztuki 20-go wieku w willi Oksza przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem. Nasz program patronuje temu wydarzeniu.

Program prowadziła Anna Szewczuk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowe zainteresowanie konkursem Festiwalu "Nowa Tradycja" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 11:35
Trwa święto fanów muzyki ludowej, czyli XIV Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń