REKLAMA

Polska prezydencja

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 20:14
Rozmowy: o przewodniczeniu naszego kraju w pracach UE oraz o wystawie polskiej sztuki w Brukseli.
Audio
  • Prof. Janusz Czapiński i prof. Andrzej Mencwel o tożsamości europejskiej i polskiej prezydencji
  • Beata Podgórska o wystawie w Brukseli "The Power of Fantasy. Modern and Contemporary Art from Poland"

Już od jutra Polska przez najbliższe pół roku będzie przewodniczyć pracom Rady Unii Europejskiej. czyli sprawować prezydencję UE. To ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Czy i jaki to będzie miało wpływ na nasze społeczeństwo, w jakim stopniu czujemy się obywatelami Wspólnoty, co pomaga, a co przeszkadza nam w europejskiej identyfikacji  – między innymi o tych kwestiach rozmawialiśmy z gośćmi audycji: profesorem Januszem Czapińskim z katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego i profesorem Andrzejem Mencwelem z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

W naszej porannej audycji przedstawiliśmy również rozmowę z Beatą Podgórską – dyrektorem Instytutu Polskiego w Brukseli – która opowiadała o wystawie polskiej sztuki, którą otwarto właśnie w Brukseli "The Power of Fantasy. Modern and Contemporary Art from Poland". Rozmowę przeprowadziła z Hanną Marią Gizą zastanawiać się będzie nad tym, czy sztuka jest towarem i jakie jest na to spojrzenie w krajach UE.  

Audycję prowadził Tomasz Szachowski.

Czytaj także

Prezydencja pod znakiem kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 12:30
Polska prezydencja rozpoczyna się już za kilkadziesiąt godzin, czyli przygotowania na finiszu. O Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji w "Klubie Trójki" opowiadają goście Barbary Marcinik.
rozwiń zwiń