Polskie Radio
Section05
Madryt

"Jesteście kustoszami polskiej pamięci". Premier spotkał się z Polonią w Madrycie

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w polskiej ambasadzie w Madrycie z przedstawicielami hiszpańskiej Polonii, podziękował im za wsparcie i dbałość o polską kulturę w tym kraju. Wyraził też wdzięczność za promocję Polski, jak również za rozwój sobotnich szkół języka polskiego, które działają w Hiszpanii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Europa Madryt Polonia

COP25 wciąż bez rozstrzygnięcia. Prace mają trwać dalej

Koordynator prezydencji COP25 Andrés Landerretche nie przewiduje zawieszenia szczytu klimatycznego w Madrycie i wyraża nadzieję, że uda się osiągnąć kompromis. Konferencja klimatyczna nie zakończyła się zgodnie z planem, czyli 13 grudnia, ponieważ uczestniczące w niej kraje nie osiągnęły porozumienia w sprawie artykułu 6 porozumienia paryskiego dotyczącego handlu emisjami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Madryt klimat ekologia

Rozpoczyna się drugi tydzień negocjacji na COP25 w Madrycie

Na COP25 w Madrycie rozpoczyna się drugi tydzień negocjacji nad wytycznymi, dzięki którym porozumienie paryskie będzie mogło w pełni funkcjonować w praktyce. Dziś w rozmowy włączają się ministrowie środowiska z całego świata. Do hiszpańskiej stolicy na ONZ-owską konferencję klimatyczną przyleci też wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat Madryt globalne ocieplenie polityka ochrona środowiska