Stara muzyka - nowy taniec

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 17:54
Festiwal w Poznaniu oraz nominacja do nagrody Książka Historyczna Roku.
Audio
  • Rozmowa z Agatą Barełkowską i Cezarym Zychem o festiwalu Poznań Baroque i projekcie Old Music - New Dance
  • Hanna Maria Giza i prof. Piotr Franaszek o książce Leszka Jerzego Jasińskiego "Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku"

W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Cezarym Zychem oraz Agatą Barełkowską, a pretekstem spotkania był Festiwal Muzyki Dawnej - Poznań Baroque oraz projekt Old Music - New Dance.

Kontynuuowaliśmy też prezentację książek nominowanych do konkursu "Książka Historyczna Roku" ogłoszonego już po raz czwarty przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej. Tym razem mówiliśmy o książce Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku Leszka Jerzego Jasińskiego.

Poza tym w Poranku znalazły się: "Słowo na dzień ", "Kalendarium",  wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne, przegląd prasy oraz "Piosenka z rekomendacją" -  tym razem proponowana przez   kompozytora Jerzego Satanowskiego. Jak zwykle zapraszamy również  do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia".  Kwartety smyczkowe tzw."Pruskie" Mozarta gra nowojorski Emerson String Quartet. To nowy album firmy Sony Classical.

Program prowadził Marcin Majchrowski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka w Raju

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 15:00
Magdalena Łoś zaprasza na retransmisję koncertów Enesemble Faenza z tegorocznej edycji "Muzyki w Raju", jednego z najbardziej magicznych festiwali muzyki barokowej oraz dawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka pantomimy z całego świata

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 18:00
Zaproszenia festiwalowe: na XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w stolicy oraz IX Festiwal "Muzyka w Raju" w Paradyżu.
rozwiń zwiń