Rok Johna Cage'a

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 18:00
Porozmawiamy o wydarzeniu "ROK JOHNA CAGE’A - Lublin 2012" i wystawie Jana Berdyszaka we Wrocławiu.
Audio

W środowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu (w Lublinie) dyr. Jana Bernada, a pretekstem spotkania był projekt  "ROK JOHNA CAGE’A - Lublin 2012".

Rozmawialiśmy także z kuratorką Elżbietą Kościelak o nowej wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu "Jan Berdyszak. Szkice i rysunki". Oprócz nich pokazane zostaną prace ( m.in. formy szklane) tego wybitnego artysty znajdujące się w zbiorach Muzeum.

/

Poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień", a w nim rozważania ks. prof. Jana Sochonia, "Kalendarium", Przegląd prasy, wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz "Piosenka z rekomendacją" wybrana tym razem przez Wacława Tkaczuka.

Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Utwory Leoša Janáčka pod batutą Antoniego Wita: "Msza Głagolicka" w wykonaniu solistów, Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej oraz "Sinfonietta" w wykonaniu Orkiestry.

Nowa płyta firmy Naxos.

Program prowadziła Izabela Żukowska

Czytaj także

Włącz się w obchody 99. urodzin Johna Cage'a

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2011 13:36
5 września w Lublinie odbędzie się wydarzenie pod nazwą "re: Transmisja". Wszyscy słuchacze Polskiego Radia są zaproszeni do wspólnej akcji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Szymański i rewolta organowa

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 11:28
Święto organów w Gdańsku, happening w Lublinie oraz Indie w Warszawie.
rozwiń zwiń