Randka wczoraj i dziś

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 18:00
W Warszawie: dawne zwyczaje zakochanych, w Krakowie: współczesna architektura norweska.
Audio
  • Dariusz Kędziora nt. wystawy "Randka wczoraj i dziś"
  • Monika Rydiger nt. krakowskiej wystawy poświęconej współczesnej architekturze norweskiej

We wtorkowym "Poranku" zaprosimy Państwa do Galerii Lufcik w Warszawie na wystawę "Randka wczoraj i dziś". Ekspozycję będzie można oglądać wyłącznie w dniu św. Walentego. Zaprezentowane zostaną na niej ciekawostki z życia narzeczonych z ubiegłego wieku, między innymi pocztówki ukazujące szalone randki w balonie, automobilu czy aeroplanie. O wystawie opowie po 8:35 jej pomysłodawca – Dariusz Kędziora.

Wcześniej - około 7:50 - połączymy się z Moniką Rydiger z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Od dziś czynna będzie tam wystawa poświęcona współczesnej architekturze norweskiej. Pokazane na niej zostaną najsłynniejsze realizacje architektoniczne z lat 2005-2010. Ich wspólnym mianownikiem jest nawiązywanie do rodzimej tradycji, wpisywanie się w kontekst naturalnego ukształtowania terenu oraz wykorzystywanie naturalnych materiałów.

Polecamy naszą Płytę Tygodnia, na której The Boston Pops Orchestra pod dyrekcją Johna Williamsa gra przeboje ery swingu, a także słynne tematy z filmów i musicali. Album będzie można wygrać o 7:45.

Poza tym w "Poranku": Słowo na dzień, Kalendarium, piosenka z rekomendacją Ewy Lipskiej, przegląd prasy oraz wiadomości i zaproszenia na imprezy kulturalne.

Program poprowadzi Izabela Żukowska.

14 lutego (wtorek), godz. 6:00-9:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seks w ZSRR. Jak Towarzysz może używać kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 12:52
"Obywatele mężczyźni [...] mają prawo korzystać z kobiety nie częściej niż cztery razy w tygodniu i nie dłużej niż przez trzy godziny". Przeczytaj, czego jeszcze nie wiesz o seksie w Związku Radzieckim.
rozwiń zwiń