X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na nich grali w XVIII wieku

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 19:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy do obejrzenia wystawy "W służbie sacrum … Z kultury muzycznej Jasnej Góry i Poznania w XVIII wieku", poświęconej dawnym instrumentom.
Audio
  • Alina Mądry i Patryk Frankowski o wystawie dawnych instrumentów w Poznaniu
  • Jarosław Klejnocki o tym jak uczczono 70. rocznicę śmierci Bruno Schulza
Na nich grali w XVIII wieku
Foto: materiały promocyjne

Główną ideą tej wyjątkowej wystawy jest zaprezentowanie barokowego instrumentarium, na przykładzie dwóch wybitnych zespołów muzycznych tego czasu - kapeli klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze oraz poznańskiej kapeli Kościoła Św. Marii Magdaleny. O wystawie, która prezentowana będzie od 30 grudnia 2012 do 10 marca 2013 opowiadali jej kuratorzy: Alina Mądry i Patryk Frankowski.

W audycji rozmawialiśmy też z dr. Jarosławem Klejnockim - dyrektorem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, który opowiedział o tym, jak uczczono przypadającą w tym roku 120. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci Brunona Schulza.

Ponadto w audycji" "Słowo na dzień", informacje kulturalne, "Piosenka z rekomendacją". W tym tygodniu piosenki wybierał pianista - Janusz Olejniczak. Bedzie też nasza "Płyta tygodnia" a jest nią album Aleksandry Kurzak zatytułowany "Hej, Kolęda!" zawierający premierowe nagrania najpiękniejszych polskich kolęd w aranżacjach oraz pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Solistce towarzyszy w tym nagraniu  orkiestra  Sinfonia Varsovia.Gościem wyjątkowym i specjalnym jest Sebastian Karpiel-Bułecka, który oprócz partii w trzech duetach z Aleksandrą Kurzak zarejestrował dwa utwory jako solista. Album ten jest również wyjątkowy z tego względu, iż jest pierwszym w Polsce wydawnictwem noszącym znak Decca Classics – firmy fonograficznej, z którą artystka związana jest ekskluzywnym kontraktem.

Audycję poprowadził Paweł Sawicki

28 grudnia 2012

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak