REKLAMA

”Zaślepiona” – najlepszy debiut w Koszalinie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 18:00
- Interesuje mnie los osób "nielegalnych" ze względów emocjonalnych. Ludzie w takich sytuacjach zadają sobie pytanie, kim ja jestem, jeśli mam taki status. To bardzo dziwne doświadczenie - mówiła w Dwójce Katarzyna Klimkiewicz, reżyserka filmu "Zaślepiona".
Audio
  • Katarzyna Klimkiewicz i Julia Kolberger o swoich filmach nagrodzonych na koszalińskim festiwalu "Młodzi i Film" (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Tadeusz Słobodzianek o atrakcjach Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Mirosław Bałka o twórczości Clausa Nomiego (Poranek Dwójki/Dwójka)
Kadr z filmu Zaślepiona Katarzyny Klimkiewicz
Kadr z filmu "Zaślepiona" Katarzyny KlimkiewiczFoto: mat.promocyjne

Polityczny thriller  o miłości, z terroryzmem w tle, zdobył główną nagrodę na festiwalu "Młodzi i Film” w Koszalinie. Film ”Zaślepiona”, o uczuciu pani inżynier, pracującej przy budowie wojskowych samolotów bezzałogowych, do podejrzanego Algierczyka. O obrazie w "Poranku Dwójki" opowiadała Katarzyna Klimkiewicz. W audycji rozmawialiśmy też z wyróżnioną w Koszalinie za fabułę ” Mazurka”, Julią Kolberger.

Drugim tematem audycji był Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Premierowy spektakl ”Absolwenta” i po raz ostatni grane przedstawienia ”Amazonia”, ”Wilk” i ”Operetka” można będzie zobaczyć w lipcu na czterech warszawskich scenach - im. Gustawa Holoubka, Małej na Woli i w Przodowniku.

Poza tym w "Poranku Dwójki", w konkursie "Płyta tygodnia", rozdawaliśmy płytę na której Marek Bracha gra utwory Fryderyka Chopina. Jest to pierwsza płyta z nowej serii "Debiuty" Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W cyklu "Piosenka z rekomendacją" tym razem propozycje od Mirosława Bałki.

Audycję poprowadził Marcin Pesta.

Zobacz więcej na temat: FILM TEATR dzieje się

Czytaj także

Poznaj mistrzów Kapeli ze Wsi Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 12:00
- Maciej Szajkowski nie ukrywa, że to dla niego wielkie przeżycie i wyróżnienie - mówi Anna Szewczuk w relacji z Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Kapela ze Wsi Warszawa jest na tegorocznej edycji imprezy gościem z folkowego uniwersum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka w pustce

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 15:00
W Poranku Dwójki porozmawiamy na temat wystawy Katarzyny Krakowiak w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Krakowiak: najpierw Wenecja, teraz Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 10:40
- Rzeźba dźwiękowa została przygotowana specjalnie dla Zachęty, opracowywaliśmy ją na podstawie oryginalnych planów architektonicznych - mówiła Katarzyna Krakowiak. W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o wystawie artystki w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń