X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarka Dwójki nagrodzona za reportaż

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 10:00
Nasza redakcyjna koleżanka Aleksandra Łapkiewicz zdobyła główną nagrodę w XIX Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory za reportaż "Jak działa artysta. Opowieść O Julianie Antoniszu".
Audio
  • "Podróż Kasi" - reportaż Alicji Grembowicz - Grand Prix KRRiT 2013
  • Relacja z wręczenia nagród w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory (Poranek Dwójki/Dwójka)
Aleksandra Łapkiewicz, zdobywczyni głównej nagrody w XIX Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory
Aleksandra Łapkiewicz, zdobywczyni głównej nagrody w XIX Konkursie Stypendialnym im. Jacka StworyFoto: Jacek Konecki

Jury XIX Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory w składzie: Wojciech Markiewicz (przewodniczący), Janina Jankowska, Agnieszka Pacho-Jocek, Anna Sekudewicz, Bartosz Panek w uzasadnieniu swojej decyzji o przyznaniu stypendium Aleksandrze Łapkiewicz-Kalinowskiej napisało: "za niekonwencjonalną, dobrze udokumentowaną opowieść o artyście, który na przekór swoim czasom odkrył nowe horyzonty dla dźwięku, obrazu i słowa".

- Jestem zaskoczona i szczęśliwa - mówiła Aleksandra Łapkiewicz tuż po ogłoszeniu werdyktu. - Cieszę się, że mogłam zrobić audycję o tym człowieku. Wydaje mi się, że ta audycja mogła pojawić się tylko w Dwójce. Pokazuje ona bardzo ważnego artystę, który, jak się okazuje, nie jest powszechnie znany w Polsce.

>>Więcej o Julianie Antoniszu
Wyróżnieniem w konkursie im. Jacka Stwory uhonorowano Kamilę Perkę z Polskiego Radia Łódź, autorkę dokumentu "Dzieci się nie chowa", "za wrażliwość i niezwykle prostą, otwartą na nietypowych bohaterów i ich problemy narrację oraz umiejętne wykorzystanie środków radiowych".

W Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich odbyło się również uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia.
Nagrodę główną jury konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz, Irena Piłatowska-Mądry, przyznało Alicji Grembowicz, autorce reportażu "Podróż Kasi", "za dramatyzm, wzruszające ukazanie poszukiwania tożsamości przez bohaterkę, wrażliwość i wielki warsztat autorki". Reportaż został zgłoszony przez PR 24.

Ponadto jury przyznało dwie równorzędne nagrody specjalne - Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorom reportażu "Adam z Warszawy", "za niezgodę na krzywdę choćby jednego człowieka i poszukiwanie prawdy" oraz Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi (Fundacja Głos Ewangelii) - twórcom reportażu zgłoszonego do konkursu przez radiową Jedynkę "Szepty dzieciństwa", "za ukazanie z niezwykłą wrażliwością chrześcijańskiej postawy człowieka wobec bliźnich i przyrody, z jednoczesnym podziękowaniem za piękny portret pana Wincentego Bryćki".

Jury pod przewodnictwem Ireny Piłatowskiej-Mądry, w składzie: Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz, Sławomir Rogowski, nagrodziło Grand Prix Prezesa Polskiego Radia Katarzynę Michalak z Polskiego Radia Lublin, autorkę dokumentu "Złoty chłopak", "za bardzo dobrze udokumentowaną i skonstruowaną radiową opowieść o człowieku, któremu udało się zrealizować wyprzedzające epokę marzenie o kinie - świątyni sztuki".
Nagrodę specjalną otrzymała Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin, autorka dokumentu "Wyspa wolności", "za wnikliwe ukazanie ludzkich dramatów uciekinierów z PRL-u na Bornholm - wyspę wolności".

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ Łukasza Zagrobelnego z zespołem.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Wspomnienie”- Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 11:36
Historię Renaty Bogdańskiej-Anders opowiada Maria Drue
rozwiń zwiń

Czytaj także

“Ptakom – na tak” – reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 11:19
Wtorek, 22 października, godzina 18.15. Program 3. Dzieci z warszawskiej Pragi budowały budki lęgowe . Pod okiem fachowców sklejały deszczułki, malowały , aż wreszcie przyszedł moment zawieszania domków na podwórkach praskich kamienic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kobieta na szczycie” –Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 12:51
Wtorek, 29 października, godzina 21.14, Program I W warszawskim oddziale PTTK przy ul. Senatorskiej można obejrzeć wystawę zdjęć z wyprawy na Ararat. Była to kolejna góra, którą zdobyły kobiety ze Stowarzyszenia “Kilimandżaro”.
rozwiń zwiń