Karolina Cicha śpiewa z Pakistańczykami

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 12:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Karoliną Cichą o "Poland - Pakistan. Music Without Borders" - albumie, który polska artystka nagrała wspólnie z Shafqaten Ali Khanem.
Audio
  • Karolina Cicha o płycie "Poland - Pakistan. Music Without Borders" (Poranek Dwójki)
  • Jolanta Dragan o 20. Prezentacjach Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków w Muzeum w Kolbuszowej (Poranek Dwójki)
Karolina Cicha na scenie w studiu Polskiego Radia
Karolina Cicha na scenie w studiu Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Płyta właśnie ukazuje się pod patronatem Dwójki, a polscy muzycy z zespołem z Pakistanu wystąpią na wspólnych koncertach promujących album w kilku miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Białymstoku. Karolinie Cichej, oprócz Shafqata Ali Khana, towarzyszą Bart Pałyga (wiolonczela elektryczna, lira korbowa, drumla, duduk, śpiew gardłowy) oraz Mateusz Szemraj (cymbały, rubab, gitara elektryczna). O pracy nad krążkiem Karolina Cicha opowiadała Monice Pilch.

Ponadto w audycji zapraszaliśmy na 20. Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków w Muzeum w Kolbuszowej. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, bo pełna wspomnień związanych z przemysłami i rzemiosłem puszczańskim oraz bogata w obrzędowość z towarzyszącą jej muzyką i śpiewem.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 4.06.2016

Godzina emisji: 6.00

mc

Czytaj także

"Jidyszland" Karoliny Cichej i Spółki

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 17:06
Album "Jidyszland / Yiddishland", oparty na tekstach żydowskich poetów z północno-wschodniej Polski, ukazał się pod patronatem radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń