Rusza "Niezależna Scena Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 11:00
- Chcemy pokazać fajne rzeczy, które dzieją się w obrębie sztuki wysokiej, a nie mają możliwości przebicia się - mówił dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, zapraszając na koncert "Miasto/Wieś", inaugurujący nowy cykl w Studiu Lutosławskiego.
Audio
  • Z Piotrem Iwickim z Agencji Muzycznej Polskiego Radia rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
W koncercie-spektaklu MiastoWieś wystąpią: artyści Teatru Pijana Sypialnia i Filharmonii Pijanej Sypialni, tancerze Wody na młyn oraz członkowie Zespołu Pieśni  i Tańca Grajewianie
W koncercie-spektaklu "Miasto/Wieś" wystąpią: artyści Teatru Pijana Sypialnia i Filharmonii Pijanej Sypialni, tancerze „Wody na młyn” oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"Foto: Maciej Lubiejewski/mat. prom.

- Najpierw Lutosławski jako twórca mocno czerpiący z tradycji, z tego, co polskie. Następnie "Wesele" Wyspiańskiego jako pewien klucz do pokazania starcia miasto/wieś, przenikania się, ale także polaryzacji tych dwóch światów, ostatecznie skazanych ma współdziałanie - opowiadał Piotr Iwicki o programie pierwszej odsłony cyklu "Niezależna Scena Polskiego Radia".

Poznaj szczegóły koncertu, kup bilet>>>

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 7. 40

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mm

Czytaj także

Tomasz Konieczny w "Five o’clock". Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 17:00
W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana Tomaszowi Koniecznemu przy fortepianie towarzyszył Rafał Kłoczko.
rozwiń zwiń