REKLAMA

Jakubik: w wielu domach dzieją się rzeczy straszne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 11:00
- W tym filmie interesowało mnie, dlaczego za pięknie odmalowanymi płotami rozgrywają się sytuacje, o których nie chcemy wiedzieć - mówił Arkadiusz Jakubik o swoim nowym filmie "Prosta historia o morderstwie".
Audio
  • Arkadiusz Jakubik o filmach "Wołyń" i "Prosta historia o morderstwie" (Poranek Dwójki)
Arkadiusz Jakubik
Arkadiusz JakubikFoto: Grzegorz Śledź/PR2

"Prosta historia o morderstwie" to drugi wyreżyserowany przez Jakubika film pełnometrażowy. Gość "Poranka Dwójki" żartował, że wyczerpującą emocjonalnie pracę na planie filmu "Wołyń" odreagowywał robiąc film o zbrodni. Obraz opowiada historię Jacka, młodego policjanta, który za wszelką cenę próbuje chronić matkę i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem – zamieszanym w nielegalne interesy. - Pierwsza warstwa tego filmu dotyczy przemocy domowej. Statystyki w Polsce są przerażające, gdyż aż 1/3 Polaków miała do czynienia z przemocą w swojej rodzinie - opowiadał twórca.

Arkadiusz Jakubik dodawał, że problem społeczny w filmie zderzył z intrygą kryminalną. W audycji mówił też o rozczarowaniu po Festiwalu Filmowym w Gdyni i nadziejach związanych z filmem "Wołyń".

Film "Prosta historia o morderstwie" wchodzi do kin 21 października.

***

Prowadził:  Paweł Siwek

Goście: Arkadiusz Jakubik (aktor, reżyser)

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pj

 

Czytaj także

Młodość na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 15:42
- Gdy spojrzeć na program Festiwalu Filmowego w Gdyni i na obrazy w konkursie głównym to widać, że dominują młodzi twórcy - mówi Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń