Kraków nocą i fenomen religijny miasta

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:31
W "Poranku Dwójki" zabierzemy Państwa do stolicy Małopolski na Noc Cracovia Sacra.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: materiały prom.

Jest to przedsięwzięcie z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazujące fenomen religijny miasta, częstokroć nazywanego drugim Rzymem. Przeniesiemy się również do Kalwarii Zebrzydowskiej, skąd będziemy relacjonować obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomnijmy też, że Kalwaria Zebrzydowska jako zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy - Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów i Dróżki - będący unikalną wartością kulturową, przyrodniczą i kultową, został jako jedyna na świecie kalwaria, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W świątecznym "Poranku Dwójki" również stałe elementy audycji - konkursy "Płyta tygodnia" (wyjątkowo przed godz. 8) oraz "Pocztówka z wakacji".

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (15.08) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/am

Zobacz więcej na temat: Kraków
Czytaj także

Ołtarz Wita Stwosza rozłożony na kawałki

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 09:56
- To jest wydarzenie w skali międzynarodowej, nie tylko w świecie konserwatorskim, ale przede wszystkim humanistów i ludzi, którzy interesują się dziełami sztuki - powiedziała prof. Grażyna Korpal z Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
rozwiń zwiń