REKLAMA

Piosenki 95-lecia Polskiego Radia. Te utwory tworzą historię

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 11:33
Plebiscyt "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" to efekt kompromisu między programami Polskiego Radia, kompromisu z naszą pamięcią i z tym, co wiemy o naszych słuchaczach, mówi dyrektor Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
Audio
  • Dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o plebiscycie "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" (Poranek Dwójki)

kolaz4.jpg
Wybierz piosenkę na 95-lecie Polskiego Radia

Piosenki wskazane przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki powstały w latach 1925-2019. - Przyznaję, że na tej liście nie ma wielu piosenek, które uwielbiam, a których nie mogłam tam pomieścić. Jest to jednak na tyle bogate zestawienie, że pokazuje jak wiele zdarzyło się w muzyce popularnej, ale muzyce, która związana jest właściwie z każdym z programów. Mam nadzieję, że tę naszą część nie tylko Państwo dostrzegą, ale przede wszystkim będą na nią głosować - podkreślała w "Poranku Dwójki" Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Plebiscyt "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" potrwa do końca stycznia br. Utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków - Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina. Jedną z piosenek wykona światowej sławy polski tenor Piotr Beczała. Utwory w nowych wykonaniach trafią na dwupłytowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Znajdą się na nim także ulubione piosenki słuchaczy, w oryginalnych wersjach.

Jak jubileusz 95-lecia Polskiego Radia będzie obchodzony na antenie Dwójki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor-redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia)

Data emisji: 7.01.2020

Godzina emisji: 9.30

pg/kh

Czytaj także

Jednak "Miś"! Słuchacze wybrali najlepszy cytat z filmu Barei

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:59
Z okazji wspomnienia 90. urodzin króla komedii, Dwójka zaprosiła słuchaczy do udziału w plebiscycie na najpopularniejszy cytat z dzieł Barei. Spośród 15 tekstów z takich filmów i seriali, jak "Alternatywy 4", "Brunet wieczorową porą", "Miś", "Niespotykanie spokojny człowiek", "Poszukiwany, poszukiwana" i "Zmiennicy", słuchacze wybrali ulubione cytaty.
rozwiń zwiń