Polskie Radio

Wybierz piosenkę na 95-lecie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 16:00
To już ostatnie godziny plebiscytu na piosenkę 95-lecia Polskiego Radia. Głosowanie kończy się 31 stycznia. Słuchacze wybierają swoje ulubione utwory spośród 95 polskich piosenek wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia. Zwycięskie utwory zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków - Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina.
Plebiscyt 95-lat Polskiego Radia
Plebiscyt 95-lat Polskiego Radia Foto: Paweł Woźniak

Utwory w nowych wykonaniach trafią na dwupłytowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Znajdą się na nim także ulubione piosenki Słuchaczy, w oryginalnych wersjach.

Zasady głosowania są proste - jeden głos to jeden punkt. Głosować można poprzez jubileuszową stronę 95.polskieradio.pl, a wybrany utwór można wskazać raz dziennie.

Wyniki poznamy 1 lutego. Właśnie tego dnia, w roku 1925, została nadana pierwsza audycja radiowa w Polsce. Dlatego "Piosenkami 95-lecia" rozpoczynają się obchody jubileuszu Polskiego Radia.

Piosenki wskazane przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki powstały latach 1925 - 2019.

mat.prasowe/iz

Czytaj także

50 lat temu Polskie Radio rozpoczęło całodobowe nadawanie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 05:55
1973 rok obfitował w wydarzenia: zakończyła się wojna w Wietnamie, Stanami Zjednoczonymi wstrząsnęła afera Watergate, zmarli Pablo Picasso i J.R.R. Tolkien, na Wembley Polacy zremisowali z Brytyjczykami, co dało im awans do finału Mistrzostw Świata. O tym wszystkim relacjonowało Polskie Radio. Od tego roku - całodobowo.
rozwiń zwiń