Jazz od Nowa. Ptaszyn Wróblewski i inni giganci na jubileusz festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 11:43
- Jan Ptaszyn Wróblewski ma u nas specjalny status. Jesteśmy umówieni, że występuje w każdej jubileuszowej odsłonie. Grał na pierwszym festiwalu, na piątym, dziesiątym, piętnastym, no i teraz zagra na dwudziestym - mówił w "Poranku Dwójki" Maurycy Męczekalski, dyrektor Jazz od Nowa Festival w Toruniu.
Audio
  • Maurycy Męczekalski o programie jubileuszowej, 20. odsłony Jazz od Nowa Festival w Toruniu (Poranek Dwójki)
Plakat Jazz od Nowa Festival 2020
Plakat Jazz od Nowa Festival 2020Foto: materiały prom.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26-29 lutego. Centralnym punktem wydarzenia będzie toruński klub Od Nowa. Wyjątkiem będzie koncert finałowy, podczas którego artyści wystąpią w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To wtedy właśnie zagra Jan Ptaszyn Wróblewski ze swoim kwartetem w składzie: Wojciech Niedziela, Marcin Jary i Andrzej Święs. Na scenie pojawią się jednak również inni giganci jazzu.

- Specjalnie zależało mi, żeby Michał Urbaniak wystąpił z Wojtkiem Karolakiem. Ten znakomity duet uzupełnią wspaniali amerykańscy czarnoskórzy jazzmani: Michael Patches Stewart na trąbce i Frank Parker na perkusji, znanym już ze współpracy z Michałem Urbaniakiem i nie tylko - tłumaczył Maurycy Męczekalski.

Dyrektor Jazz od Nowa Festival mówił również w audycji o nowościach w tegorocznym programie i o wykonawcach pozostałych koncertów. Patronem wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Maurycy Męczekalski (dyrektor Jazz od Nowa Festival w Toruniu)

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 8.30

pg/kd