Święto jazzu w Górach Suchych: to będą dni Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 13:04
- Tomasz Stańko jest wielkim mistrzem festiwalu. Wszystkie nasze działania będą koncentrowały się wokół jego muzyki lub historii związanej z jego działaniami artystycznymi. Gościem honorowym będzie jego córka, Anna Stańko - mówił w "Poranku Dwójki" Gerard Lebik, artysta dźwiękowy, muzyk i organizator Sokołowsko Jazz feat. Tomasz Stańko Jazz.
Sokołowsko
SokołowskoFoto: materiały prom.

Posłuchaj
06:59 [ PR2]PR2 (mp3) 4 wrzesień 2020 09_34_52.mp3 Gerard Lebik o festiwalu jazzowym w Górach Suchych (Poranek Dwójki)

 

Międzynarodowy projekt jazzowy odbywający się w malowniczo położonym w Górach Suchych Sokołowsku nawiązuje do muzyki wielkiego artysty Tomasza Stańki

- Już po raz czwarty organizujemy festiwal z Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ. Tegoroczny program złożony jest z dużej, międzynarodowej produkcji Polska-Berlin, program przygotował Piotr Turkiewicz - mówił Gerard Lebik. 

Czytaj także:

Tomasz Stańko: "granie na trąbce jest moim życiem"

Anna Stańko: zapraszam na opowieści wokół muzyki Taty

- Spodziewamy się interpretacji utworów Tomasza. Liczymy również na kreacje artystów, którzy przyjeżdżają na festiwal wcześniej, by tworzyć dla nas cały projekt. Podczas trzech festiwalowych dni będzie można posłuchać koncertów takich muzyków jak Miles Perkin, Jim Black. Nie zabraknie polskich artystów. Wystąpią: Amalia Obrębowska i Maciej Obara - zapowiedział dyrektor wydarzenia.

Ważnym punktem programu będzie webinar, który poprowadzi Peter Margasak. Będzie to okazja, by porozmawiać o wpływie twórczości Stańki na współczesnych jazzmanów. 

Program na żywo: 11-13.09.2020 w KinoTeatr Zdrowie w Sokołowsku. Nagrania archiwalne będą dostępne także w sieci.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Gerard Lebik (dyrektor Sokołowsko Jazz feat. Tomasz Stańko Jazz)

Data emisji: 4.09.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Festiwal Polskiego Jazzu w Tel Awiwie. Izraelski kurator, koncerty hybrydowe i maraton chopinowski

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 10:20
- Festiwal, geograficznie, odbywa się w trzech miejscach: Tel Awiwie, Warszawie i Krakowie. Oprócz tego odbywa się też w sieci, czyli wszędzie - mówił w "Poranku Dwójki" Michał Hajduk, ekspert Instytutu Adama Mickiewicza w dziedzinie muzyki jazzowej.
rozwiń zwiń