Nowe Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 19:44
Rozmowa z dyr. Krzysztofem Łuszczewskim o nowej platformie tematycznej Polskiego Radia oraz zaproszenie na teatralną makabreskę.
Audio
  • Dyrektor Krzysztof Łuszczewski o platformie tematycznej moje.polskieradio.pl
  • Konrad Szczebiot o łódzkim spektaklu "Fumum Vendere"

W piątkowym "Poranku" zachęcaliśmy Państwa do korzystania z platformy moje.polskieradio.pl

To jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych na 85-lecie Polskiego Radia. Wpisuje się w misyjną rolę nadawcy publicznego. Za pośrednictwem tego nowoczesnego narzędzia Polskie Radio może, na niespotykaną dotychczas skalę, zaprezentować własny dorobek. Po raz pierwszy tak szeroko dostępne w sieci są radiowe archiwalia, zawierające blisko milion pozycji. Do końca roku planowane jest udostępnienie 80 kanałów tematycznych. O tym, jak z nich korzystać, opowiadał Krzysztof Łuszczewski – dyrektor radiowej Czwórki, koordynator przedsięwzięcia.

Rozmawialiśmy również z Konradem Szczebiotem, współautorem scenariusza spektaklu "Fumum Vendere". Dziś odbędzie się łódzka premiera przedstawienia. To przewrotna makabreska wykorzystująca formy teatru muzycznego oraz teatru ożywionej formy. Ukazuje zdegenerowaną naturę, a prawo i porządek przedstawia jako groteskę obsadzoną przez tchórzy, łgarzy i bigotów.

Program prowadził Marcin Majchrowski.

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Czytaj także

Internetowa ofensywa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 23:50
Polskie Radio sięga po najnowsze technologie i rozszerza swoją ofertę w Internecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe programy na polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 16:24
W tym tygodniu Polskie Radio oddaje do dyspozycji słuchaczy kolejne trzy kanały internetowego radia moje.polskieradio.pl - tym razem słowne, powstałe na podstawie znanych audycji Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń