Łódzka filmówka. Czy dalej budzi talenty?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 17:00
Najsłynniejsza w Polsce szkoła filmowa. Legendarne miejsce, gdzie zaczynali mistrzowie. Jaka jest jej dzisiejsza kondycja?
Audio
  • Prof. Mariusz Grzegorzek, prof. Zofia Uzelac i prof. Ryszard Lenczewski o łódzkiej filmówce. Audycję prowadzi Hanna Maria Giza (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Czy tradycja łódzkiej filmówki wytrzymuje próbę czasu?
Czy tradycja łódzkiej filmówki wytrzymuje próbę czasu?Foto: Geralt/Pixabay, lic. CC

- Nasza szkoła jest bardzo znana. Mamy fundament, do którego wszyscy sięgamy: Roman Polański, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, wszystkie te wielkie nazwiska - przypominał w Dwójce prof. Mariusz Grzegorzek, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, chlubną historię placówki.

Ale czy tradycja łódzkiej filmówki wytrzymuje próbę czasu? I w jakim tak naprawdę celu przyjeżdżają tu studiować ludzie z całego świata, skoro - jak podkreślał jeden z gości Hanny Marii Gizy - nie interesuje ich dyplom z pieczątką…

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: prof. Mariusz Grzegorzek (rektor PWSFTviT), prof. Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego PWSFTviT) i prof. Ryszard Lenczewski (wykładowca Wydziału Operatorskiego PWSFTviT)

Data emisji: 25.04.2015

Godzina emisji: 16.00

jp/asz

Czytaj także

65 lat filmówki w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 09:00
Łódzka Szkoła Filmowa obchodzi jubileusz 65-lecia swojego istnienia. W piątek, 11 października, podczas uroczystej inauguracji doktorat Honoris Causa otrzymał Michael Haneke. W "Poranku Dwójki" gościliśmy Mariusza Grzegorzka rektora PWSFTViT w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Produkcja filmowa: kreatywne wydawanie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:00
– Producent filmowy to człowiek od zbierania pieniędzy. Najpierw musi jednak wymyślić, na co je zebrać – mówił Michał Kwieciński, który wyprodukował m.in. "Miasto 44" i "Katyń".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator "Bogów": nie gonimy już Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:00
Zdaniem Piotra Sobocińskiego to właśnie zwrot do polskiego kontekstu kulturowego przyniósł naszemu kinu spektakularne sukcesy.
rozwiń zwiń