X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hotel Bristol. Wielkie sekrety i małe tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 10:00
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o jednym z najbardziej legendarnych adresów w Warszawie. Co widziały i słyszały ściany tego hotelu?
Audio
  • Co widziały ściany Hotelu Bristol (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Hotel Bristol w Warszawie
Hotel Bristol w WarszawieFoto: Goran Vrhovac/Shutterstock

Każde miasto ma swój hotel nad hotele. Miejsce, które przyciąga jak magnez koronowane głowy, elity intelektualne i artystyczne, milionerów i gangsterów. W Warszawie od 19 listopada 1901 roku emocje budzi adres Krakowskie Przedmieście 42/44, czyli Hotel Bristol. I jego goście: Paderewski, Piłsudski, Skłodowska-Curie, Kossak, Strauss, Caruso, Neruda, Picasso, Dietrich, Kiepura, Hoover. Ale pierwsza w Bristolu zameldowała się tajemnicza dama - pani Emilia Finot z Paryża. Kim była? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego 

Prowadzi Hanna Maria Giza

Goście: Faustyna Toeplitz-Cieślak (dziennikarka, współautorka książki "Hotel Bristol"), Izabela Żukowska (dziennikarka, przewodniczka po Warszawie, współautorka książki "Hotel Bristol") i dr Aleksander Łupienko (architekt, historyk, pracownik naukowy PAN)

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 16.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomysł budowy hotelu Bristol podsunął Paderewskiemu jego warszawski plenipotent"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 15:31
- To nieomalże zagadka kryminalna, której do końca nie udało mi się rozwiązać. Natomiast, choć nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, uważam, że coś dziwnego musiało się stać - mówił w Dwójce Jarosław Zieliński, historyk Warszawy.
rozwiń zwiń