X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janina Ochojska: ludzie nie wiedzą, czym jest pomoc humanitarna

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 17:00
– W Polsce to wciąż nowy temat. Polacy potrzebują budowania świadomości, dlaczego powinniśmy pomagać najbiedniejszym krajom. Potrzebują wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zawód pracownika humanitarnego – podkreślała w Dwójce szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.
Audio
  • O kwestii pomocy humanitarnej z Janiną Ochojską, Aleksandrą Rezunow oraz Maciejem Łepkowskim rozmawia Hanna Maria Giza (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Janina Ochojska
Janina OchojskaFoto: Adam Warżawa/PAP

Hasłem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, obchodzonego 19 sierpnia, jest pytanie: "Jak myślisz, czego najbardziej potrzebuje świat?". – Świat najbardziej potrzebuje tego, by wszyscy ludzie mogli się rozwijać, by mieli warunki do rozwoju. W świecie, w którym kontrasty są coraz większe, brakuje równowagi w rozwoju – odpowiadała w Dwójce Janina Ochojska. 
Pomoc humanitarna próbuje dotrzeć tam, gdzie zachwianie tej równowagi – czy to w wyniku wojen, pogłębiającej się nędzy, katastrof naturalnych – wywołuje nieszczęście i rodzi cierpienie. – Nie pomagamy stronom konfliktu, pomagamy potrzebującym – podkreślała Janina Ochojska, przypominając straszliwy fakt, że codziennie z głodu umiera na świecie 26 tysięcy ludzi.
Jednym z głównych tematów audycji Hanny Marii Gizy była kwestia świadomości – przede wszystkim w naszym kraju – czym jest w istocie pomoc humanitarna, kto może jej udzielać. – W Polsce to wciąż nowy temat. Polacy potrzebują budowania świadomości, dlaczego powinniśmy pomagać najbiedniejszym krajom. Potrzebują wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zawód pracownika humanitarnego – mówiła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. 
Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej – poczucie misji. Tak w największym skrócie można by opisać profil pracownika humanitarnego. – Powinien pracować w sytuacjach stresowych, w bardzo trudnych warunkach zewnętrznych, musi być dobrym organizatorem, mieć zdolności menedżerskie, musi szanować pracę innych ludzi i – inne kultury – wyliczała Janina Ochojska.
Gośćmi "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" byli również Aleksandra Rezunow oraz Maciej Łepkowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stephen Hawking: fizyka uratowała mu życie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 14:30
W jednym z wywiadów powiedział: "Miałem szczęście w nieszczęściu. Choroba pozbawiła mnie możliwości ruchu, ale nie odcięła mnie od dwóch głównych przyjemności życia: fizyki i muzyki".
rozwiń zwiń