X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Hen: rzeczywistość nie daje mi spokoju

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 13:33
- Mam tyle przeżyć z czasów wojny i po niej, z czasów stalinowskich, że wystarczyłoby ich na wiele lat pisania. Chciałbym, żeby współczesność była nudna, spokojna - mówił w Dwójce ceniony pisarz.
Audio
  • Józef Hen. Historia i literatura (Wolna sobota/Dwójka)
Józef Hen, Warszawa 2016
Józef Hen, Warszawa 2016 Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

maszyna_do_pisania1200.jpg
Józef Hen: praca jest dla mnie prawdziwym życiem

Jerzy Kisielewski zaprosił słuchaczy na spotkanie z laureatem Nagrody im. Jana Parandowskiego. - Chciałbym zakończyć notowanie swoich refleksji, notowanie świata, ale to się nie udaje. Rzeczywistość wciąż mnie atakuje, ale staram się pisać o swoich sprawach, jeśli się da, to literackich, by nie zastępować gazety. Nowa książka się zbiera - zapowiedział Józef Hen.

Audycja była jednak okazją do rozmowy nie tylko na temat twórczości literackiej Józefa Hena, lecz także doświadczeń pisarza z Marca 1968 roku. - Tak zwanym "moczarowcom" zależało wówczas na spotkaniu pisarzy, na wspólnej ich rezolucji w sprawie zdjętych z afisza "Dziadów", więc nie ulega wątpliwości, że te wydarzenia były sprowokowane - stwierdził pisarz.

Czy robienie notatek z bieżących wydarzeń pomaga w tworzeniu literatury? Jakie pojęcie najlepiej oddałoby istotę marca 1968 roku? Czy na pisarza wywierano naciski, by wyjechał z Polski? Co mógłby wybaczyć politykowi, a czego nie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł aaudycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Józef Hen (pisarz)

Data emisji: 10.03.2018

Godzina emisji: 16.00

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hen: notuję pomysły do powieści, której nigdy nie napiszę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 13:30
- Jej akcja rozgrywałaby się w latach 1989-1990, które w stosunku do tego, co jest teraz, były jak łagodna lemoniada - mówił w Dwójce pisarz uhonorowany Nagrodą im. Jana Parandowskiego przyznawaną przez polski PEN Club.
rozwiń zwiń