X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hen: notuję pomysły do powieści, której nigdy nie napiszę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 13:30
- Jej akcja rozgrywałaby się w latach 1989-1990, które w stosunku do tego, co jest teraz, były jak łagodna lemoniada - mówił w Dwójce pisarz uhonorowany Nagrodą im. Jana Parandowskiego przyznawaną przez polski PEN Club.
Audio
  • Rozmowa z Józefem Henem, uhonorowanym Nagrodą im. Jana Parandowskiego (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Józefem Henem, Andrzejem Mencwelem i Adamem Pomorskim w kontekście Nagrody im. Jana Parandowskiego (Wybieram Dwójkę)
Pisarz Józef Hen odebrał z rąk prezesa Polskiego PEN Clubu Adama Pomorskiego nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Jana Parandowskiego
Pisarz Józef Hen odebrał z rąk prezesa Polskiego PEN Clubu Adama Pomorskiego nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Jana ParandowskiegoFoto: PAP/Jacek Turczyk

Książki 1200.jpg
Rozmowa z Józefem Henem w dniu jego 90. urodzin

Wyróżnienie zostało przyznane Józefowi Henowi, jako pisarzowi prawdomównemu, który świadectwu dziejów i losów umiał nadać godność mowy prostej. Tuż po wręczeniu Nagrody im. Jana Parandowskiego Józef Hen opowiadał, że w młodości nad karierę pisarza przedkładał bycie piłkarzem albo tenorem. Wspominał też swoje pierwsze doświadczenia związane z pisaniem. - Bardzo ważne były dla mnie wypracowania szkolne. Po jednym z nich nauczycielka zaprosiła mamę na rozmowę. Mama wróciła do domu zaniepokojona, ponieważ nauczycielka powiedziała jej, że jestem altruistą i nikt nie wiedział, czy to dobrze czy źle - śmiał się laureat.

Józef Hen opowiadał, dlaczego po raz kolejny przeczytał "Buddenbrooków" Tomasza Manna. Mówił też o pomysłach na powieść, w której pokazywałby nadzieje, jakie miało jego pokolenie w związku z upadkiem komunizmu.

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Gość: Józef Hen (pisarz)

Data emisji: 13.06.2017

Godzina emisji: 7.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki.

bch/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Hen - urodzony pisarz, niedoszły piłkarz

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 00:00
- Pisarstwo było dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Nie myślałem o karierze literackiej, raczej o karierze piłkarza lub śpiewaka operowego - opowiadał w Dwójce Józef Hen, z którym spotkaliśmy się w dniu jego 90. urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Hen: praca jest dla mnie prawdziwym życiem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 10:30
– Gdy mówią mi: "pojedź na wypoczynek", odpowiadam: "nie ma nic bardziej męczącego niż wypoczynek" – powiedział pisarz i scenarzysta Józef Hen.
rozwiń zwiń