X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska 100 lat". Inicjatywa obywatelska w postaci książki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 15:38
W audycji mówiliśmy o niezwykłej publikacji, której prezentacja odbyła się 12 października podczas IV Śląskich Targach Książki w Katowicach.
Audio
  • O bogato ilustrowanym albumie "Polska 100 lat" przygotowywanym w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolna sobota/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Shutterstock

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Niepodlegla.polskieradio.pl - serwis specjalny Polskiego Radia

"Polska 100 lat" to album, na który składa się pięć rozdziałów zawierających eseje o historii, gospodarce, kulturze, społeczeństwie, nauce i technice niepodległej Polski autorstwa wybitnych znawców przedmiotu. Równolegle z tą publikacją zawierającą, obok esejów, ok. 700 archiwalnych fotografii, ukazał się tom "Polska - eseje o stuleciu" zawierający wyłącznie teksty. 

Powstaniu albumu patronowała Rada Programowa kierowana przez prof. Michała Kleibera, a w jej składzie znaleźli się m.in. prof. Krystyna Skarżyńska, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Adam Rotfeld, Wiesław Myśliwski, Henryk Samsonowicz i wydawca Bogdan Szymanik.

Z tego grona gośćmi audycji byli prof. Kleiber, prof. Bralczyk, prof. Rotfeld i Bogdan Szymanik. Ponadto w rozmowie brał udział Krzysztof Kłosiński - literaturoznawca i historyk literatury.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 16.00

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Niepodległa w Polskim Radiu. "Aktualności i skarby z archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 16:00
- Ta przestrzeń łączy zarówno to, co dzisiaj tworzymy w każdym z programów, jak i to, co znajdowało się w archiwum, a co wydobywamy na światło dzienne - podkreślała Małgorzata Zalewska, sekretarz Programu 2 Polskiego Radia, opowiadając o serwisie specjalnym Niepodlegla.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń