X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Michał Kleiber

Piotr Pałka: w Polsce nie mamy problemów z praworządnością

- Kilka dni temu PE odrzucił wniosek EKR o zajęcie się tematem praworządności we Francji, gdzie gołym okiem widać, że problem jest poważny. Tymczasem w Polsce nie ma jakichś wymiernych dowodów na to, że mamy problem z praworządnością - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i politolog Piotr Pałka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Sobolewski Michał Kleiber Polityka zagraniczna Polski Parlament Europejski

Prof. Kleiber: walka o władzę pod przykrywką walki o praworządność

Profesor Michał Kleiber, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, odnosząc się do zamieszania wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości mówi, że "sądząc po tym, jak zachowuje się opozycja w Polsce i jak animuje ruchy ze strony polityków UE, to sugestia, że kryje się za tym walka o władzę wydaje się być zasadna". W jego opinii, prowadzi się ją pod przykrywką walki o praworządność.
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz POLSKA sąd Michał Kleiber Grzegorz Jankowski

Prof. Kleiber: po brexicie konieczne będą dalsze negocjacje

Negocjacje między Unią Europejską i Wielką Brytanią oficjalnie mają potrwać do końca przyszłego roku, pojawiają się jednak sugestie, że powinny zostać przedłużone. - Tak naprawdę żadna poważna sprawa społeczna czy gospodarcza nie została jeszcze rozwiązana - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Michał Kleiber

Prof. Kleiber: Zełenski może się przeliczyć ws. spotkania z Putinem

- Chęć i upór prezydenta Ukrainy do spotkania z prezydentem Putinem jest zastanawiający. Bezpieczniejsza byłaby dla niego rozmowa w towarzystwie innych osób - chodzi przede wszystkim o doświadczenie polityczne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN. Gościem audycji był także amerykanista z Uczelni Łazarskiego, dr Artur Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Wołodymyr Zełeński Władimir Putin Europa Michał Kleiber Antoni Opaliński ŚWIAT

Prof. Michał Kleiber: sprawa brexitu rozwiąże się 18 października

- Sytuacja jest niezwykle skomplikowana. Premier Boris Johnson deklaruje bezwzględny upór przy wyjściu bezumownym pod koniec października. Myślę, że sprawa brexitu ostatecznie rozwiąże się 18 października - powiedział prof. Michał Kleiber (były prezes Polskiej Akademii Nauk) na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Boris Johnson Brexit Anglia Irlandia Polskie Radio 24 Michał Kleiber Magdalena Złotnicka

Michał Kleiber: musimy zgodnie mówić prawdę o II wojnie

- To, co będzie się działo wokół rocznicy wybuchu II wojny światowej ma bardzo ważne znaczenie dla nas. To nie jest tak, że sytuacja jest dla nas zupełnie jednostronnie niekorzystna, ale mamy zgodnie mówić o tym, co się w Polsce wydarzyło i co musi stać się powszechnie niekwestionowaną prawdą.- powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Donald Trump USA opozycja konstytucja Unia Europejska Antoni Trzmiel