Polskie Radio
Section05
Michał Kleiber

Bożek, Prószyński i inni. Polscy wynalazcy, którzy zmieniali świat

Temat polskich wynalazków i wynalazców od kilku lat przybiera na popularności. Zainteresowanie naszymi rodzimymi naukowcami, którzy zmieniali świat swoimi pomysłami, jest na tyle duże, że filmowcy i pasjonaci historii wspólnymi siłami próbują rekonstruować ich losy. Powstają kolejne produkcje dokumentalne i fabularne – filmowa biografia "Maria Skłodowska-Curie" w reżyserii Marie Noelle czy telewizyjny serial "Geniusze i marzyciele" to tylko niektóre z nich.  
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Gołębiewski Klub Trójki Michał Kleiber KULTURA Trójka wynalazcy wynalazek NAUKA

"Po obu stronach są polityczne interesy, żeby konflikt się zaostrzył". Prof. Kleiber o Stefie Gazy

- To, że po obu stronach giną ludzie i nie widać żadnego sygnału, żeby to się zakończyło, jest dramatyczne. Niestety, mówię to z okropnym żalem i bólem, po obu stronach są interesy polityczne, żeby ten konflikt się zaostrzył - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy Palestyna Izrael przemoc zamieszki ŚWIAT Azja Bliski Wschód

"Instrumentalizuje się historię". Prof. Kleiber o serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

- W różnych krajach instrumentalizuje się historię po to, żeby oczywiście osiągnąć bieżące korzyści i także długoletnie korzyści, bo to przecież pozostaje w pamięci widzów, słuchaczy czy czytelników - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", na temat wyroku w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa POLSKA Michał Kleiber Polskie Radio 24

Prof. Kleiber o Polskim Nowym Ładzie: w tym programie jest olbrzymi potencjał

- Z dużym zaciekawieniem czekamy na ogłoszenie szczegółów. Obszary wymienione w zapowiedzi Nowego Ładu są zgodne z oczekiwaniami. Nie ma może nic oryginalnego, ale są to rzeczy, które uznaje się za bardzo potrzebne. Dlatego nie można nie pochwalać tej propozycji - powiedział prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Kleiber gospodarka polska koronawirus

"Spór będzie się toczył dalej". Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP

- Mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Michał Kleiber Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu

- Jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu. Rozumiem, że po latach istnienia danego ugrupowania zawsze wychodzą pewne różnice w poglądach i to jest normalne. Jednak tutaj osiągnęło to poziom tak brutalny, że trzeba rozdzielić frakcje, które nie są w stanie z sobą współpracować - powiedział o sytuacji w Porozumieniu prof. Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan zjednoczona prawica rząd emocje Michał Kleiber POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prof. Michał Kleiber: rząd ma wiele sukcesów, trzeba je nagłaśniać

- Niewątpliwie daliśmy sobie radę w ostatnim okresie bardzo dobrze ze sprawami gospodarczymi - zarówno przed pandemią, jak i w czasie pandemii, w tym niezwykle trudnym okresie. I tutaj mój apel byłby, żeby opozycja potrafiła spokojnie o tym mówić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Michał Kleiber POLSKA GOSPODARKA Mateusz Morawiecki premier rząd pandemia

"Politycy to widzą, ale mówią o tym po cichu". Prof. Michał Kleiber o kryzysie Unii Europejskiej

- Faktem jest, że na przykład inicjatywa, którą prezydent Emmanuel Macron zainicjował już dawno temu, żeby zorganizować wielki cykl debat o przyszłości Europy, to jest oczywiście efekt tego niezadowolenia, rozczarowania, które w głowach wielu Europejczyków w tej chwili jest - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, były prezes PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Europa Unia Europejska

Prof. Kleiber: interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne, Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2

- Są zaangażowani w relacje z Rosją zarówno finansowo, jak i politycznie, emocjonalnie. Interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne. Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2 - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko, Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Niemcy Nord Stream 2 Władimir Putin Aleksiej Nawalny Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel

Stany Zjednoczone podzielone po wyborach. Prof. Kleiber: przed nowym prezydentem niezwykłe wyzwania

- Pamiętajmy, że 71 mln. obywateli głosowało na Donalda Trumpa, to parę procent mniej niż głosowało na Joe Bidena, te podziały będą przez dłuższy czas dominować na scenie politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk. - Nie ulega wątpliwości, że przed nowym prezydentem stoją niezwykłe wyzwania - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski

Prof. Kleiber: chaos medialny podczas pandemii jest odzwierciedleniem natłoku informacji, z którym się mierzymy

- Myślę, że pandemia jest w pewnym sensie podsumowaniem chaosu medialnego, który od dawna panuje w przestrzeni publicznej także w innych sprawach - powiedział prof. Michał Kleiber. Odniósł się w ten sposób do natłoku sprzecznych informacji dotyczących problemów związanych z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus media psychologia zdrowie badania POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Kleiber Koronawirus w Polsce

Prof. Michał Kleiber: Zjednoczona Prawica będzie rządzić do następnych wyborów

- Otwarta jest sprawa, jakie będą różnice zdań w Zjednoczonej Prawicy,  wydaje się że obie partie, wspierające dziś Prawo i Sprawiedliwość będą próbowały zaznaczać swoją odrębność - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Michał Kleiber