X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Hawryluk: udzielił mi się stres Beth Gibbons

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 16:00
- Strasznie bałem się tego koncertu - opowiadał Jacek Hawryluk o występie gwiazd muzyki pop, które w TWON zmierzyły się z dziełami polskich kompozytorów współczesnych.
Audio
  • Jacek Hawryluk o koncercie, w którym Beth Gibbons, Bryce Dessner i Jonny Greenwood zmierzyli z dziełami polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Rozmawiał Adam Suprynowicz.
- Podczas występu Beth Gibbons (na zdjęciu) ważną rolę odgrywał Krzysztof Penderecki, który pokazywał jej, kiedy ma wejść ze śpiewem - opowiadał Jacek Hawryluk
- Podczas występu Beth Gibbons (na zdjęciu) ważną rolę odgrywał Krzysztof Penderecki, który pokazywał jej, kiedy ma wejść ze śpiewem - opowiadał Jacek HawrylukFoto: Marcin Oliva Soto/mat. NInA

W sobotę 29 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej usłyszeliśmy sztandarowe kompozycje Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego w interpretacji gitarzystów Jonny'ego Greenwooda (Radiohead), Bryce'a Dessnera (The National) oraz wokalistki Beth Gibbons (Portishead).
Zdaniem Jacka Hawryluka najciekawiej wypadła Gibbons, która wykonała III Symfonię Góreckiego. - Mimo że czasami przyspieszała w stosunku do orkiestry i miałem problemy ze zrozumieniem podawanego tekstu, to Lament w jej interpretacji był wzruszający. Podczas tego występu przeszkadzały mi tylko dwie rzeczy...

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę
Prowadzenie: Adam Suprynowicz
Gość:
Jacek Hawryluk
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji: 16.00
bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szlifirski: Penderecki bał się, że porazi go prąd...

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 16:00
- Współpracując przy tworzeniu jednej z pierwszych eksperymentalnych ilustracji do filmu, nie wiedziałem nawet do końca, co to jest muzyka elektroniczna - wspomina wieloletni współtwórca fenomenu Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, współpracownik m.in. Krzysztofa Pendereckiego. Profesor Krzysztof Szlifirski kończy 13 lutego 80 lat!
rozwiń zwiń