X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edwin Bendyk: codziennie jesteśmy inwigilowani

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 18:00
- Internet i telefonia komórkowa to wdzięczna przestrzeń do monitorowania przez korporacje i służby specjalne. Każdy nasz ruch zostawia tam ślad - podkreślił publicysta i medioznawca.
Audio
  • Edwin Bendyk o bezpieczeństwie w internecie (Wybieram Dwójkę)
O monitorowaniu internetu, bezpieczeństwie jego użytkowników i manipulowania naszymi danymi rozmawialiśmy w związku z ukazaniem się książki Zero Marca Elsenberga.
O monitorowaniu internetu, bezpieczeństwie jego użytkowników i manipulowania naszymi danymi rozmawialiśmy w związku z ukazaniem się książki "Zero" Marca Elsenberga.Foto: pixabay (domena publiczna)

- Najbardziej niepokoi fakt, że ta rzeczywistość jest nieprzezroczysta - wyjaśniał Edwin Bendyk. - Usługami rządzą programy napisane w jakimś celu przez programistów służb specjalnych lub korporacji. Ale te instrumenty rozwijają się zgodnie z własną logiką, twórca nie ma nad nimi pełnej kontroli - mówił, podając przykład dronów, którymi już wkrótce mają się posługiwać terroryści.

Co ciekawe, literacka krytyka internetu jest starsza niż sam internet.

***

Prowadzi:  Monika Pilch

Gość: Edwin Bendyk (publicysta i medioznawca)

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji: 16.30

Materiał wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mm/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
casial2016-01-14 14:40 Zgłoś
Najbardziej niepokoi fakt, że ta rzeczywistość jest nieprzezroczysta - wyjaśniał Edwin Bendyk.(cytat) Komentarz: Tak więc, rzeczywistość jest nieprzezroczysta (fakt). Ten fakt daje asumpt dla wniosku, że Państwo, które z racji swego statutu i statusu opisuje się (powinno opisywać się) jako odpowiedzialne, zdaje się być umotywowane w działaniach ku znajomości realiów ( w przynależnych aspektach) w obszarze swej odpowiedzialności. Szczęśliwie, postęp techniczny umożliwia realizację tej powinności w sposób fizycznie bezbolesny dla społeczeństwa. Jeśli zaś taki proces odczuwany jest boleśnie w aspektach niefizycznych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysiłek intelektualny (w swym działaniu) ten "ból" unieszkodliwił. Ot co!

Czytaj także

Monika Rosa: PiS nie może sobie pozwolić na zbyt duży opór społeczny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 08:18
- Są zapowiedzi, że być może pojawi się nowy projekt ustawy o policji - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka Monika Rosa. Tym razem będzie to propozycja rządowa.
rozwiń zwiń