Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzesiowski

Muzeum Historii Polski wzbogaciło się o cenną kolekcję

Do Muzeum Historii Polski trafiło ok. 50 eksponatów, które pokazywane były w pawilonie polskim na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. To m.in. ceramika, artystyczne meble, wyroby ludowe i ręcznie ilustrowane książki. Zbiory są darem Marii Starczewskiej-Lambasy.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Grzesiowski Witold Banach muzeum Muzeum Historii Polski wystawa historia Polski KULTURA SZTUKA wzornictwo design HISTORIA

"Chcemy, by ratownictwo było od góry do dołu państwowe"

13 kwietnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ratownictwie medycznym. W myśl nowych przepisów system ratownictwa będzie w Polsce państwowy. Dysponenci prywatni będą mogli świadczyć swoje usługi tylko do końca roku. O nowych przepisach mówił na antenie Jedynki Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski służba zdrowia reformy

Wybory na Węgrzech. Orban maszeruje po kolejne zwycięstwo?

- W tej chwili nie ma potrzeby żeby jakakolwiek partia na Węgrzech musiała dokonywać wielkich reform, kraj się cieszy całkiem przyzwoitym wzrostem gospodarczym, bardzo niskim bezrobociem, dużymi inwestycjami - mówił w "Sygnałach dnia", dzień przed wyborami parlamentarnymi na Węgrzech, prof. Maciej Szymanowski z Uniwersytetu Katolickiego w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  Viktor Orban ŚWIAT Węgry wybory parlamentarne Krzysztof Grzesiowski

Paweł Grabowski: spotkanie KRS ma charakter nieformalny

- Obowiązek zwołania pierwszego formalnego spotkania KRS ciąży bądź na przewodniczącym, którym była prof. Gersdorf, ale zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. albo też na prof. Gersdorf pierwszym prezesie Sądu Najwyższego. Tak stanowi polskie prawo – tłumaczył w magazynie "W samo południe" poseł Kukiz’15 Paweł Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs Zbigniew Ziobro Krzysztof Grzesiowski prawo Sąd Najwyższy