Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzesiowski

System jednego procenta do zmiany. "Odeszliśmy od założenia"

- System jednego procenta nie jest systemem doskonałym. Przez te kilkanaście lat jego funkcjonowania odeszliśmy od pierwotnego założenia, którym było wspieranie organizacji pożytku publicznego. Obecnie większość pieniędzy trafia na tzw. "subkonta" - powiedziała w radiowej Jedynce dr Agnieszka Rymsza, zastępca dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatki podatek dochodowy jeden procent Krzysztof Grzesiowski

"Drahos może naprawdę powiedzieć, że jest spoza układu"

- Profesor Drahos ma bardzo poważny atut, bo on naprawdę może powiedzieć Czechom, że jest spoza układu. To jest trochę tak, jakby u nas kandydował Michał Kleiber, czyli ktoś kto jest znany jako naukowiec, może pochwalić się osobistymi osiągnięciami, ale od czasu do czasu skomentuje wydarzenia polityczne - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Paweł Kowal (Instytut Nauk Politycznych PAN). 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Krzysztof Grzesiowski Czechy wybory prezydenckie Magdalena Skajewska Paweł Kowal

Ustawa o elektromobilności. "Decyzja w rękach samorządów"

- To nie rząd będzie decydował o tym, jaki obszar w danym mieście będzie uznany za obszar ograniczonego dostępu dla samochodów spalinowych. To nie rząd będzie decydował o tym, jakie będą opłaty - mówi w radiowej Jedynce Marcel Klinowski, prezes Fundacji Projektów Obywatelskich i szef zespołu ds. transportu stowarzyszenia "Republikanie".
Zobacz więcej na temat:  ekologia transport motoryzacja Krzysztof Grzesiowski ustawa POLSKA

Stosunki polsko-węgierskie. Możemy liczyć na Viktora Orbana?

- Obaj premierzy zdają sobie sprawę, że tutaj gra toczy się o coś więcej, niż tylko o historię związaną z idiotyczną aferą wywołaną przez Komisję Europejską przeciwko Polsce - mówił na antenie radiowej Jedynki Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"). - Przyznam, że nie podzielam tego entuzjazmu i postawy Viktora Orbana - stwierdził Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Adrian Stankowski Marcin Piasecki Mateusz Morawiecki Komisja Europejska Viktor Orban

Ryszard Czarnecki: sprawa Polski będzie się toczyć latami

- Wyrok w sprawie Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości zapadnie pewnie za kilka lat. Do tego czasu zmieni się Komisja Europejska i być może ta mylna polityka migracyjna będzie zupełnie zweryfikowana przez Unię Europejską. Bo to, że jest mylna, to widać, słychać i czuć - mówił w radiowej Jedynce Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki Krzysztof Grzesiowski imigranci w Europie imigracja