X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzesiowski

Sędzia: nowy kodeks rodzinny ma lepiej chronić dzieci

- Zmieniła się filozofia myślenia o rodzinie, o dziecku, o podmiotowości rodziny. Zmieniły się także uregulowania międzynarodowe, które wymuszają na nas konieczność wprowadzenia innego sposobu myślenia o nich - powiedziała na antenie Jedynki Agnieszka Rękas, doradczyni Rzecznika Praw Dziecka, który ogłosił niedawno propozycję nowego Kodeksu rodzinnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka dzieci rodzina Krzysztof Grzesiowski W POLSKIM RADIU

Światowe Centrum Słuchu świętuje ćwierćwiecze istnienia

Od ponad 25 lat pomagają pacjentom, którzy całkowicie stracili słuch a także osobom, zmagającym się z zaburzeniami narządu słuchu. Wszystko zaczęło się w 1993 roku od powstania Centrum Implantów Ślimakowych, które przekształciło się w Światowe Centrum Słuchu, które swoją siedzibę ma w Kajetanach. Jak wyglądały początki działalności placówki, która dziś świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Grzesiowski Henryk Skarżyński Światowe Centrum Słuchu słuch zdrowie NAUKA

Obchody 550 lat polskiego parlamentaryzmu w Warszawie

Pamiętne wydarzenie miało miejsce 9 października 1468 roku. Wtedy właśnie zwołany został pierwszy dwuizbowy sejm w Piotrkowie Trybunalskim. Rocznica była okazją do zorganizowania Zgromadzenia Narodowego, które odbyło się na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Spotkanie wpisało się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Orędzie do zebranych na uroczystości wygłosił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski parlament w Polsce Robert Sobiech Kazimierz Kik

"2 proc. PKB na obronność może stać się problemem NATO"

- To, że ktoś wydaje 2 proc. PKB nie znaczy, że cały ten wysiłek kieruje na akcje NATO-wskie. Są kraje, które nie włączają się, nie dają swojego udziału w przedsięwzięcia NATO, nawet jeżeli mają 2 proc. PKB. Budują własny potencjał - mówił w audycji "W samo południe" Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceszef MON. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Czesław Mroczek Platforma Obywatelska bezpieczeństwo wojsko szczyt NATO Krzysztof Grzesiowski

Będą kolejne rozmowy ministra zdrowia i lekarzy rezydentów?

- Nowelizacja zakłada, że te podwyżki będą. Do tej pory nie pojawiły się żadne formularze, które lekarze mogliby uzupełnić. My cały czas wierzymy, że jeszcze jutro jest posiedzenie senatu i to jest czas na wprowadzenie autopoprawek. Mamy nadzieję, że pan minister się zreflektuje - mówiła w audycji "W samo południe" dr Marta Moczydłowska z Porozumienia Rezydentów OZZL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia lekarz protest Krzysztof Grzesiowski zdrowie

Spór o Sąd Najwyższy. Kto jest I prezesem?

- Kadencja pani profesor trwa, nawet jeśli PiS skrócił aktywność zawodową sędziów i obniżył wiek emerytalny, to powinno to obowiązywać od kolejnego I prezesa Sądu Najwyższego - mówiła na antenie radiowej Jednyki Izabela Leszczyna, posłanka PO. - Mamy do czynienia z sytuacją, w której sędziowie Sądu Najwyższego nie chcą zastosować się do prawa - stwierdził Karol Karski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Karol Karski Izabela Leszczyna Sąd Najwyższy Parlament Europejski Mateusz Morawiecki Małgorzata Gersdorf

"Walczenie z hałasem jest trochę jak walka z wiatrakami"

- Ludzie, którzy przyzwyczaili się do dźwięku jeżdżących samochodów, nagle są bombardowani hałasem coraz głośniejszych rozmów. Trudno jest zmierzyć się z tym problemem - mówił na antenie radiowej "Jedynki" Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Gościem debaty była również Alina Szklaruk ze Stowarzyszenia Koalicja: "ciszej proszę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski hałas miasto STYL ŻYCIA ciekawostki

"Politykę można zmienić tylko przez wybory"

- Nie chciałbym, żeby w Unii Europejskiej dochodziło do takich debat na temat Polski. Wolałbym, by prezentować nasze osiągnięcia, nasz dorobek, nasz wkład w zjednoczenie Unii Europejskiej i zjednoczenie państw europejskich - mówił w audycji "W samo południe" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Władysław Kosiniak-Kamysz Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski POLSKA