Polskie Radio
Section05
Nowoczesna

"Opozycja podzieliła się w kompromitujący sposób"

– To niezrozumiałe, dlaczego Platforma Obywatelska wprowadziła w kontekście tak skrajnych rozwiązań dyscyplinę partyjną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog. W ten sposób ekspert odniósł się do głosowania ws. projektu liberalizującego prawo aborcyjne. Inicjatywa przepadła, m.in. dlatego że część posłów opozycji, pomimo obecności na sali posiedzeń, nie wzięła udziału w głosowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska aborcja PiS Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna Sejm Marek Biernacki

"Wyjmowanie kart do głosowania to akt tchórzostwa"

– Wyjmowanie kart do głosowania to akt tchórzostwa – oceniał w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski, dziennikarz „Faktu”. Podczas procedowania w Sejmie projektu liberalizującego przepisy aborcyjne, autorstwa komitetu „Ratujmy Kobiety”, część polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie wzięła udziału w głosowaniu, pomimo obecności na sali posiedzeń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Lubnauer

Publicyści o postawie opozycji ws. aborcji. „Polityczny samobój”

– To, że Platforma Obywatelska wprowadziła dyscyplinę partyjną w takiej sprawie, a także to, że parła do głosowania tak radykalnego projektu, to był polityczny samobój – mówił w Debacie Poranka Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”, odnosząc się do odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu komitetu „Ratujmy Kobiety”. W Polskim Radiu 24 również komentarz Adama Ostolskiego z Krytyki Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Platforma Obywatelska Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość

Na czym polega Plan Petru?

Były lider Nowoczesnej ogłosił powstanie nowego projektu politycznego. To stowarzyszenie "Plan Petru", którego celem ma być stworzenie alternatywny dla PiS. Gośćmi Młodej Audycji Politycznej byli: Magdalena Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD), Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Żaneta Jarząb (Klub Młodych Kukiz'15), Adam Jankowski (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO), Kazimierz Deputat (Młodzi Nowocześni).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Petru Nowoczesna

PiS chce przyspieszonych wyborów? "To political fiction"

– Budżet, dobry budżet, został przyjęty; zdążymy ze wszystkimi procedurami, chcemy rządzić do końca kadencji – powiedział w radiowej Trójce szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, odnosząc się do pogłosek jakoby PiS dążyło do przyspieszonych wyborów.
Zobacz więcej na temat:  aborcja budżet Polski Prawo i Sprawiedliwość PiS Jacek Sasin Krzysztof Szczerski Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Długi Kukiz'15 Jarosław Kalinowski PSL POLSKA Beata Michniewicz Trójka

Politolog: SLD i Razem jest nie pod drodze z PO i Nowoczesną

– Od dwóch dni widzimy, że opozycji w Sejmie mogłoby w zasadzie nie być – mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński. Politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana w ten sposób komentował sprawę odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu autorstwa komitetu „Ratujmy Kobiety”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Nowoczesna Platforma Obywatelska Sejm PiS Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Lubnauer