Polskie Radio
Section05
Nowoczesna

"Człowieku! Zastanów się, jakie głupoty wygadujesz". Premier Morawiecki odpowiada działaczowi Nowoczesnej

- Człowieku! Zastanów się nad tym, jakie ty głupoty wygadujesz. Matka, która wychowuje trójkę dzieci dużo ciężej pracuje niż ty w tej swojej korporacji, albo gdziekolwiek indziej - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w województwie świętokrzyskim. Szef rządu odniósł się w ten sposób do słów działacza Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ dzieci polityka twitter Nowoczesna pomoc społeczna premier Mateusz Morawiecki

"Niepracująca matka trójki dzieci". Działacz Nowoczesnej wywołał burzę. Internauci są oburzeni

"Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel, urzędnik czy pracownik socjalny za pracę" - napisał na Twitterze Michał Przybylak, działacz partii Nowoczesna. W sieci zawrzało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nowoczesna twitter dzieci pomoc społeczna

Nowoczesna przegrała przed trybunałem w Strasburgu. Nieprawidłowe przelewy kosztowały partię kilka milionów złotych

Skarga odrzucona przez Europejski Trybunał Praw Człowieka została złożona sześć lat temu i jest związana ze sprawozdaniem finansowym partii. W związku z nieprawidłowymi przelewami z 2015 r. sprawozdanie odrzuciła Państwowa Komisja Wyborcza. Teraz ETPCz ocenił, że złożona przez Nowoczesną skarga jest bezzasadna i musi zostać odrzucona.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm Ryszard Petru Nowoczesna

Lubnauer o nadchodzących wyborach: szkoda, że nie ma większej konsolidacji po stronie opozycji

- Liczyliśmy, że po stronie demokratycznej opozycji będzie taka wola łączenia się. Szkoda, że nie ma większej konsolidacji, jednak to nie zmienia faktu, że wygramy te wybory i zmienimy to, co się dzieje w tej chwili w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (KO).
Zobacz więcej na temat:  wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO wybory w Polsce Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Nowoczesna opozycja

Waluta euro w Polsce? Polityk Nowoczesnej: przekonujemy do tego koalicjantów

- Wprowadzenie waluty euro umożliwi obniżenie kosztów długu publicznego. Euro w Polsce to oficjalny postulat Nowoczesnej. Mówimy o tym od początku, przekonujemy do tego koalicjantów, jest coraz większa zgoda w tej sprawie. Każdy, kto ma dziś kredyt, wie, że płaciłby niewiele wyższą ratę, a nie dwa razy większą - przekonywał w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński z Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 inflacja NBP Adam Glapiński euro stopy procentowe Nowoczesna Witold Zembaczyński polityka

Nowoczesna dziękuje szwedzkiej polityk za "wsparcie dla demokracji". Wnioskowała o "twardą linię" wobec Polski

Posłowie Nowoczesnej spotkali się w Sejmie z przedstawicielami szwedzkiej partii Liberalerna. Na Twitterze politycy podziękowali gościom za "wsparcie dla polskiej demokracji". Wśród szwedzkich polityków była Nyamko Sabuni, która kilka miesięcy temu określiła Polskę jako państwo "autorytarne" i postulowała przyjęcie przez UE "twardej linii" wobec Polski i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Szwecja Nowoczesna opozycja koalicja obywatelska Katarzyna Lubnauer Adam Szłapka

"Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii". Konflikt PO i Nowoczesnej na Dolnym Śląsku

- W ostatnich dniach tlący się od wielu miesięcy konflikt między PO a Nowoczesną wokół sytuacji w samorządzie dolnośląskim osiągnął wyższą temperaturę. Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii - mówi PAP poseł Joanna Kluzik-Rostkowska (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Nowoczesna regiony dolnośląskie

Ruch Polska 2050. Koziński: Hołownia jest mądrzejszy o błędy swoich poprzedników

- Jest jedna zasadnicza zmienna, która moim zdaniem daje szansę Hołowni, jest on mądrzejszy o wszystkie błędy swoich poprzedników. (...) Innym czynnikiem sprzyjającym Polsce 2050 jest słabnąca wiara w Platformę Obywatelską - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Uczestnikami "Debaty poranka" byli także Tomasz Sakiewicz i Zbigniew Parafianowicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gazeta Polska POLSKA polityka Szymon Hołownia Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska Codziennie dziennik gazeta prawna Platforma Obywatelska Janusz Palikot Ryszard Petru Nowoczesna

Nawoływał do fizycznej przemocy wobec działaczy PiS. Były polityk Nowoczesnej usłyszał wyrok

Kamil K. został oskarżony o publiczne nawoływanie do popełniania zbrodni zabójstwa. W swoich mediach społecznościowych pisał o "fizycznej eliminacji", a nawet "zagazowaniu" niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jak podał portal tvp.info, mężczyzna usłyszał wyrok.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sąd mowa nienawiści Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

"Nikt tego z nami nie konsultował". Polityk Nowoczesnej o "Koalicji 276"

- Ja tutaj widziałam tylko prezentację Platformy Obywatelskiej, nie Koalicji Obywatelskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Lieder z Nowoczesnej. Polityk przyznała, że z jej partią nikt nie konsultował pomysłu stworzenia "Koalicji 276" i nie wie nawet, czy Nowoczesna jest do tego projektu zaproszona.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Nowoczesna POLSKA polityka koalicja