Polskie Radio
Section05
Nowoczesna

"Biedny" poseł Lubczyk, czyli jak można mieć ferrari, dwie spółki i dostawać pensję z Sejmu

Dobrze funkcjonująca spółka dentystyczna z dochodami, ferrari warte milion, porsche i bmw oraz nieruchomości warte 2,1 mln zł to majątek będący własnością lub kontrolowany przez posła Radosława Lubczyka z Koalicji Polskiej. Poseł złożył jednak w Sejmie wniosek o dodatkowe uposażenie ze względu na trudną sytuację majątkową i je otrzymał – w sumie 778 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  polityka pieniądze prawo Sejm PSL Nowoczesna ferrari POLSKA społeczeństwo oświadczenie majątkowe

"Trzeba zabezpieczyć polski rynek". Katarzyna Lubnauer o sytuacji rolników

- Nie mam żadnych wątpliwości, że trzeba zabezpieczyć polski rynek rolny. Powinniśmy być korytarzem, a nie miejscem, w którym zostaje całe zboże ukraińskie - o polskim rolnictwie mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna, Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer POLSKA polityka Polskie Radio 24 koalicja obywatelska rolnictwo zboże Ukraina Adrian Klarenbach Nowoczesna

"Człowieku! Zastanów się, jakie głupoty wygadujesz". Premier Morawiecki odpowiada działaczowi Nowoczesnej

- Człowieku! Zastanów się nad tym, jakie ty głupoty wygadujesz. Matka, która wychowuje trójkę dzieci dużo ciężej pracuje niż ty w tej swojej korporacji, albo gdziekolwiek indziej - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w województwie świętokrzyskim. Szef rządu odniósł się w ten sposób do słów działacza Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ dzieci polityka twitter Nowoczesna pomoc społeczna premier Mateusz Morawiecki

"Niepracująca matka trójki dzieci". Działacz Nowoczesnej wywołał burzę. Internauci są oburzeni

"Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel, urzędnik czy pracownik socjalny za pracę" - napisał na Twitterze Michał Przybylak, działacz partii Nowoczesna. W sieci zawrzało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nowoczesna twitter dzieci pomoc społeczna

Nowoczesna przegrała przed trybunałem w Strasburgu. Nieprawidłowe przelewy kosztowały partię kilka milionów złotych

Skarga odrzucona przez Europejski Trybunał Praw Człowieka została złożona sześć lat temu i jest związana ze sprawozdaniem finansowym partii. W związku z nieprawidłowymi przelewami z 2015 r. sprawozdanie odrzuciła Państwowa Komisja Wyborcza. Teraz ETPCz ocenił, że złożona przez Nowoczesną skarga jest bezzasadna i musi zostać odrzucona.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm Ryszard Petru Nowoczesna

Lubnauer o nadchodzących wyborach: szkoda, że nie ma większej konsolidacji po stronie opozycji

- Liczyliśmy, że po stronie demokratycznej opozycji będzie taka wola łączenia się. Szkoda, że nie ma większej konsolidacji, jednak to nie zmienia faktu, że wygramy te wybory i zmienimy to, co się dzieje w tej chwili w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (KO).
Zobacz więcej na temat:  wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO wybory w Polsce Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Nowoczesna opozycja

Waluta euro w Polsce? Polityk Nowoczesnej: przekonujemy do tego koalicjantów

- Wprowadzenie waluty euro umożliwi obniżenie kosztów długu publicznego. Euro w Polsce to oficjalny postulat Nowoczesnej. Mówimy o tym od początku, przekonujemy do tego koalicjantów, jest coraz większa zgoda w tej sprawie. Każdy, kto ma dziś kredyt, wie, że płaciłby niewiele wyższą ratę, a nie dwa razy większą - przekonywał w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński z Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 inflacja NBP Adam Glapiński euro stopy procentowe Nowoczesna Witold Zembaczyński polityka

Nowoczesna dziękuje szwedzkiej polityk za "wsparcie dla demokracji". Wnioskowała o "twardą linię" wobec Polski

Posłowie Nowoczesnej spotkali się w Sejmie z przedstawicielami szwedzkiej partii Liberalerna. Na Twitterze politycy podziękowali gościom za "wsparcie dla polskiej demokracji". Wśród szwedzkich polityków była Nyamko Sabuni, która kilka miesięcy temu określiła Polskę jako państwo "autorytarne" i postulowała przyjęcie przez UE "twardej linii" wobec Polski i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Szwecja Nowoczesna opozycja koalicja obywatelska Katarzyna Lubnauer Adam Szłapka

"Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii". Konflikt PO i Nowoczesnej na Dolnym Śląsku

- W ostatnich dniach tlący się od wielu miesięcy konflikt między PO a Nowoczesną wokół sytuacji w samorządzie dolnośląskim osiągnął wyższą temperaturę. Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii - mówi PAP poseł Joanna Kluzik-Rostkowska (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Nowoczesna regiony dolnośląskie

Ruch Polska 2050. Koziński: Hołownia jest mądrzejszy o błędy swoich poprzedników

- Jest jedna zasadnicza zmienna, która moim zdaniem daje szansę Hołowni, jest on mądrzejszy o wszystkie błędy swoich poprzedników. (...) Innym czynnikiem sprzyjającym Polsce 2050 jest słabnąca wiara w Platformę Obywatelską - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Uczestnikami "Debaty poranka" byli także Tomasz Sakiewicz i Zbigniew Parafianowicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gazeta Polska POLSKA polityka Szymon Hołownia Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska Codziennie dziennik gazeta prawna Platforma Obywatelska Janusz Palikot Ryszard Petru Nowoczesna