X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziedzictwo Chopinowskie. Wielka digitalizacja spuścizny geniusza

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 11:23
- Nasz projekt kierujemy do melomanów zainteresowanych muzyką, ale też do osób, które chcą zgłębić strukturę i porównać wersje dzieł wielkiego kompozytora – mówił w Dwójce Maciej Janicki, kurator Muzeum Fryderyka Chopina.
Audio
  • Rozmowa o projekcie "Dziedzictwo Chopinowskie w otwartym dostępie", który zakłada digitalizację oraz udostępnienie obiektów związanych z Chopinem (Wybieram Dwójkę)
Fryderyk Chopin (fragment pomnika z Łazienek Królewskich w Warszawie)
Fryderyk Chopin (fragment pomnika z Łazienek Królewskich w Warszawie)Foto: shutterstock.com

Polskie Radio Chopin .jpg
Radio Chopin

Blisko 38,5 tysięcy obiektów zostanie zdigitalizowanych i udostępnionych do końca 2020 r. w ramach projektu "Dziedzictwo Chopinowskie w otwartym dostępie", realizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Dzięki niemu możliwy będzie nieodpłatny dostęp do takich materiałów, jak zapis wszystkich kompozycji Chopina i ich wariantów w formie transkrypcji, rękopisy utworów i korespondencji, nagrania, monografie naukowe oraz czasopisma.

- Liczymy, że naszym projektem zainteresowani będą zarówno melomani czerpiący przyjemność ze słuchania muzyki Chopina, jak również profesjonaliści, czyli wykonawcy i naukowcy, którzy chcą zgłębić jego dzieła muzyczne i poznać wszelkie aspekty związane ze sprawą najbardziej fascynującą, czyli procesem twórczym – powiedział Maciej Janicki.

Na czy polega unikatowość projektu digitalizacji dziedzictwa wielkiego kompozytora, który zakłada opublikowanie zapisów wszystkich wariantów utworów Chopina? Jakie narzędzia zostaną oddane do dyspozycji wykonawców utworów i naukowców badających dziedzictwo kompozytora? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Aleksandra Chmielewska

Gość: Maciej Janicki (kurator Muzeum Fryderyka Chopina)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 17.35

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopinowskie spotkanie z Daniiłem Trifonovem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 13:30
W audycji posłuchaliśmy najnowszego albumu pianisty pt. "Chopin Evocations". Wydany przez Deutsche Grammophon, zawiera niemal wyłącznie muzykę naszego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowski Koncert f-moll na instrumentach historycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 18:00
W audycji wysłuchaliśmy nowego nagrania polskich muzyków - na fortepianie historycznym grał Mariusz Klimsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Andrzeja Czajkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 10:19
W audycji "Chopin osobisty" słuchaliśmy utworów zarejestrowanych w 1959 r. w Nowym Jorku dla wytwórni RCA i wydanych właśnie w nowym albumie firmy Sony Classical.
rozwiń zwiń