X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Człowiek maszyna na tegorocznej Malcie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 09:08
- Hasło "człowiek maszyna" to opowieść o naszej ludzkiej kondycji. Zależało mi żeby pokazać sprzeczność, która wynika ze związku między ludźmi, a technologią - mówił w Dwójce Romeo Castellucci, kurator idiomu festiwalowego tegorocznej Malty.
Audio
  • Romeo Castellucci o programie festiwalu Malta 2013 (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
  • Zapowiedź prapremiery najnowszej sztuki Agaty Dudy-Gracz "Każdy kiedyś musi umrzeć, Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
  • Adam Leszczyński o książce "Zbawcy mórz" (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
Romeo Castellucci
Romeo CastellucciFoto: ftfstudio/mat. prasowe/malta-festival.pl

"Człowiek maszyna" to temat przewodni odbywającego się już po raz 23. – w tym roku od 24 czerwca do 20 lipca – Festiwalu. "Maszyny wkroczyły dziś w życie człowieka dosłownie" – pisze Romeo Castellucci w tekście kuratorskim. "W niektórych przypadkach są w nim samym, w środku, po raz pierwszy w historii determinując jego nagie życie, redefiniując pojęcie śmierci, wpisując życie człowieka w to, co Michel Foucault nazwał biopolityką. Celem Idiomu nie jest jednak stereotypowa krytyka maszyny...". (malta-festival.pl). Więcej na temat festiwalowego programu w rozmowie Moniki Pilch z Romeem Castelluccim.
W "Wybieram Dwójkę" mówiliśmy też o prapremierze najnowszej sztuki Agaty Dudy-Gracz "Każdy kiedyś musi umrzeć, Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej"  w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz o książce „Zbawcy mórz” Adama Leszczyńskiego.
Audycję poprowadziła Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiatr historii w polskich teatrach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 14:24
W "Rozmowach po zmroku" zastanawialiśmy się, jak zmieniła się polska dramaturgia pod wpływem przemian ustrojowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teatr Grotowskiego zblakł w zderzeniu z Solidarnością"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 15:30
– Ta rzeczywistość okazała się o wiele bardziej fascynująca niż teatr Grotowskiego, nie trzeba było tworzyć sztucznego świata, gdyż ten prawdziwy potrafił się tak przeobrazić, że przekroczył nasze wszystkie oczekiwania – oceniał Bronisław Wildstein.
rozwiń zwiń