Piotra Janowskiego portret pośmiertny

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 08:30
W "Wybieram Dwójka" wspomnimy pierwszego polskiego zwycięzcę Konkursu Wieniawskiego, który zmarł przed pięciu laty w Londynie.
Grób skrzypka Piotra Janowskiego na Starych Powązkach w Warszawie
Grób skrzypka Piotra Janowskiego na Starych Powązkach w WarszawieFoto: Wikipedia/Mateusz Opasiński/Creative Commons

Piotr Janowski szybko zniknął z polskich estrad, kontynuując karierę w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na zasługi dla kultury został honorowym obywatelem stanu Arkansas oraz miasta Cognac we Francji. W 2008 roku został pochowany na warszawskich Powązkach. O artyście opowiemy w "Wybieram Dwójkę".

W audycji zajrzymy też do Starego Sącza – na 35. już Festiwal Muzyki Dawnej, i do Wrocławia, gdzie zaczyna się Miesiąc Spotkań Autorskich.

Na audycję zaprasza

Adam Suprynowicz.

3 lipca (środa) godz. 16.00

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Czytaj także

Olejniczak: byłem introwertykiem, grałem bardziej dla siebie niż dla publiczności

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 11:11
- "To, czego nie umiesz, to i tak umiesz, tylko jeszcze o tym nie wiesz" - wspominał w radiowej Dwójce radę Artura Rubinsteina pianista Janusz Olejniczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zastąpić Händlowskich kastratów?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 14:00
Przy okazji wykonania "Rodelindy" w krakowskim cyklu "Opera Rara" rozmawialiśmy o jednym z najwybitniejszych dzieł barokowego mistrza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jezuicka "wędka na duszę" na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 18:00
Muzyka stała się za sprawą Towarzystwa Jezusowego istotnym narzędziem kontrreformacji w obu Amerykach, Indiach oraz... na Dolnym Śląsku. O tym Magdalena Łoś rozmawiała z doktorem Tomaszem Jeżem.
rozwiń zwiń