X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Za drzwiami" – premiera nagrodzonego słuchowiska!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 15:36
Słuchowisko Liliany Bardijewskiej "Za drzwiami" zdobyło trzecią nagrodę ex aequo w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i ZAiKS. W roli głównej - znakomity Adam Woronowicz!
Audio
  • Liliana Bardijewska - "Za drzwiami" (premiera)
  • Janusz Kukuła i Adam Woronowicz o słuchowisku Liliany Bardijewskiej "Za drzwiami" (Wybieram Dwójkę)
Adam Woronowicz podczas nagrywania słuchowiska Za drzwiami
Adam Woronowicz podczas nagrywania słuchowiska "Za drzwiami"Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Czytając scenariusz, miałem wrażenie, że jest to kontynuacja "Obywatela Piszczyka" - mówił w Dwójce Adam Woronowicz. Z kolei reżyser spektaklu, Janusz Kukuła, zapowiadał: - Czeka Państwa rozszyfrowywanie zagadki, bo jak każdy dobry scenariusz, tak i ten można odczytywać na różne sposoby.
Słuchowisko Liliany Bardijewskiej przedstawia studium szaleństwa człowieka, który nie radzi sobie ze światem. W związku z drobnymi katastrofami, które wydarzają się w jego życiu, osobowość głównego bohatera ulega rozpadowi.
- Kluczem do zrozumienia tego człowieka jest pustka, która go otaczała w dzieciństwie, a którą próbuje on przezwyciężyć w życiu dorosłym - podpowiadał Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

>>Najlepsze słuchowiska według Dwójki i ZAiKSU<<

Zakończony 8 grudnia 2013 r. konkurs został rozpisany z okazji przypadających w ubiegłym roku 85. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego słuchowiska polskiego oraz 95-lecia powstania Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Przed autorami postawiono zadanie napisania słuchowisk o szeroko pojętej tematyce współczesnej, ale także odwołujących się do wydarzeń historycznych lub inspirowanych faktami i dokumentami. Jurorzy zwycięskie teksty wyłonili spośród 37 konkursowych prac nadesłanych przez zaproszonych do konkursu autorów. Teksty oceniali: Paweł Łysak (przewodniczący jury), Małgorzata Semil, Zofia Sieradzka, Ewa Stocka-Kalinowska oraz Maciej Wojtyszko.

W konkursie zwyciężyła "Bitwa nad jeziorem Smęt. Rekonstrukcja" Władysława Zawistowskiego

Laureatami III nagrody zostali ex aequo Liliana Bardijewska, autorka słuchowiska "Za drzwiami”, oraz Cezary Harasimowicz, autor tekstu "Czasami Pan przechodzi obok”.

- Takie konkursy, i w ogóle teatr radiowy, są bardzo ważne dla rozwoju polskiej dramaturgii - podkreślał w Dwójce Paweł Łysak, przewodniczący jury. - Uwiadomiłem to sobie już w latach 90., będąc na stażu w BBC. Szef tamtejszego teatru radiowego powiedział mi wtedy: "Wszyscy liczący się dramaturdzy zaczynali tworzyć u nas. Co kwartał przez BBC Drama przechodzi 100 młodych autorów i dzięki temu brytyjska dramaturgia żyje".

***

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski, opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Występują:  Adam Woronowicz (On), Grażyna Barszczewska (Matka), Artur Janusiak (Ojciec), Maria Pakulnis (Ciotka), Olaf Lubaszenko (Milicjant/Policjant), Henryk Talar (Komendant), Barbara Zielińska (Sklepowa), Irena Kownas (Klientka), Marzena Trybała (Łachmama), Julia Kołakowska (Alicja), Robert Czebotar (Reżyser), Łukasz Lewandowski (Inwestor), Jan Słonka (Portier), Miłogost Reczek (Inspektor), Elżbieta Kępińska (Sąsiadka), Andrzej Blumenfeld (Sąsiad), Waldemar Barwiński (Student), Krzysztof Gosztyła (Głos)

15 lutego (sobota), godz. 19.00 - 20.00

***

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Silna reprezentacja polskich dramaturgów. Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 09:00
– Poziom tekstów był niezwykle wysoki – podkreślał Maciej Wojtyszko, omawiając sztuki biorące udział w konkursie na słuchowisko Programu 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze słuchowiska według Dwójki i ZAiKSU

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 14:46
"Bitwa nad jeziorem Smęt. Rekonstrukcja" Władysława Zawistowskiego zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zachęcamy do wysłuchania nagrania z uroczystości wręczenia nagród.
rozwiń zwiń