X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Łowca komarów". Słuchowisko wg Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 18:39
Samobójcza śmierć działacza Solidarności i górnika z Kopalni Wujek staje się przedmiotem śledztwa prowadzonego przez młodego reportera.
16 grudnia 1981 doszło do masakry górników z kopalni Wujek strajkujących przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Zginęło 9 osób, a 24 zostały ranne
16 grudnia 1981 doszło do masakry górników z kopalni "Wujek" strajkujących przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Zginęło 9 osób, a 24 zostały ranneFoto: Piotr Drabik/flickr/cc

Feliks Netz urodził się 26 grudnia 1939 roku w miejscowości Kretki koło Rypina. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. W latach 1960-1972 pracował w Polskim Radiu. Na antenie Polskiego Radia Katowice ukazywały się jego felietony. Był też autorem książki "Róg Ligonia i Królowej Jadwigi" wydanej z okazji 70-lecia rozgłośni.
Feliks Netz w portalu PolskieRadio.pl>>>
Jako poeta zadebiutował na łamach tygodnika "Fakty i Myśli". Otrzymał Nagrodę Peleryny za tom "Związek zgody". Był również autorem scenariuszy do filmów. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W niedzielny wieczór zapraszamy do wysłuchania radiowej adaptacji "Łowcy komarów" Feliska Netza. A od poniedziałku 20 kwietnia w cyklu "Głosy z przeszłości" słuchać będziemy archiwalnych gawęd pisarza o jego życiu i twórczości.

Feliks Netz - "Łowca komarów"

Adaptacja: Ewa Stocka-Kalinowska

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska, opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada: Andrzej Grabarczyk, Marek Obertyn, Teresa Lipowska, Wojciech Machnicki, Ewa Ziętek, Andrzej Piszczatowski, Janusz Bukowski, Maria Grabowska

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w niedzielę (19.04) w godz. 21.30-22.30.

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mówić prawdę do końca". Żegnamy Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:30
W Dwójce wspominaliśmy zmarłego 12 kwietnia Feliksa Netza - wybitnego pisarza i poetę związanego ze Śląskiem, cenionego tłumacza, autora licznych słuchowisk radiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie wybitnego pisarza Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 12:38
W Katowicach pożegnano pisarza, poetę, autora słuchowisk radiowych Feliksa Netza.
rozwiń zwiń