"Łowca komarów". Słuchowisko wg Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 18:39
Samobójcza śmierć działacza Solidarności i górnika z Kopalni Wujek staje się przedmiotem śledztwa prowadzonego przez młodego reportera.
16 grudnia 1981 doszło do masakry górników z kopalni Wujek strajkujących przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Zginęło 9 osób, a 24 zostały ranne
16 grudnia 1981 doszło do masakry górników z kopalni "Wujek" strajkujących przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Zginęło 9 osób, a 24 zostały ranneFoto: Piotr Drabik/flickr/cc

Feliks Netz urodził się 26 grudnia 1939 roku w miejscowości Kretki koło Rypina. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. W latach 1960-1972 pracował w Polskim Radiu. Na antenie Polskiego Radia Katowice ukazywały się jego felietony. Był też autorem książki "Róg Ligonia i Królowej Jadwigi" wydanej z okazji 70-lecia rozgłośni.
Feliks Netz w portalu PolskieRadio.pl>>>
Jako poeta zadebiutował na łamach tygodnika "Fakty i Myśli". Otrzymał Nagrodę Peleryny za tom "Związek zgody". Był również autorem scenariuszy do filmów. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W niedzielny wieczór zapraszamy do wysłuchania radiowej adaptacji "Łowcy komarów" Feliska Netza. A od poniedziałku 20 kwietnia w cyklu "Głosy z przeszłości" słuchać będziemy archiwalnych gawęd pisarza o jego życiu i twórczości.

Feliks Netz - "Łowca komarów"

Adaptacja: Ewa Stocka-Kalinowska

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska, opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada: Andrzej Grabarczyk, Marek Obertyn, Teresa Lipowska, Wojciech Machnicki, Ewa Ziętek, Andrzej Piszczatowski, Janusz Bukowski, Maria Grabowska

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w niedzielę (19.04) w godz. 21.30-22.30.

mc/mm

Czytaj także

"Mówić prawdę do końca". Żegnamy Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:30
W Dwójce wspominaliśmy zmarłego 12 kwietnia Feliksa Netza - wybitnego pisarza i poetę związanego ze Śląskiem, cenionego tłumacza, autora licznych słuchowisk radiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie wybitnego pisarza Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 12:38
W Katowicach pożegnano pisarza, poetę, autora słuchowisk radiowych Feliksa Netza.
rozwiń zwiń