X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"ONI". Witkacy o konfrontacji artystów ze światem. Premiera w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:50
W audycji wysłuchaliśmy radiowej adaptacji dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza z 1920 roku pt. "ONI". W dniu, w którym przypadała 80. rocznica śmierci dramaturga.
Audio
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz "ONI" (Wieczór ze słuchowiskiem/Dwójka)
  • Katarzyna Dąbrowska o słuchowisku "ONI" na podstawie dramatu Witkacego - reż. Szymon Kuśmider (Dwójka)
Słuchowisko Oni. Na zdjęciu Piotr Adamczyk (L) i Przemysław Bluszcz (P)
Słuchowisko "Oni". Na zdjęciu Piotr Adamczyk (L) i Przemysław Bluszcz (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

"ONI" to historia artysty i kolekcjonera sztuki, Pana Kaliksta Bałandasza (w tej roli zjawiskowy Piotr Adamczyk) i jego życiowej partnerki, Spiki (świetna rola Lidii Sadowej), aktorki, która poza sztuką teatralną nie widzi dla siebie miejsca, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Mieszkają w swoim małym dworku, który jest dla nich swego rodzaju twierdzą, chroniącą ich przed tak zwanym zwykłym życiem, którym pogardzają. W ten świat ukochania sztuki wkracza pewnego dnia Komitet ds. zwalczania nowych sztuk, który jest agendą Tajnego Rządu, postulujący zautomatyzowanie wszelkich przejawów sztuki, także plastycznej i teatralnej. Na czele komitetu staje Seraskier Banga Tefuan (Przemysław Bluszcz), który jest przekonany, że "… sztuka jest bezprawiem społecznym. Potwierdza i stwierdza, a nawet zatwierdza wartość objawów indywidualnych, czyli osobowych, nieobliczalnych, czyli zgubnych". Od tej pory życie Bałandaszka i Spiki zmieni się diametralnie.

Stanisław Ignacy Witkiewicz "Oni"

adaptacja i reżyseria: Szymon Kuśmider

realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

muzyka: Jerzy Rogiewicz

Obsada: Piotr Adamczyk (Pan Kalikst Bałandaszek), Lidia Sadowa (Spika hrabina Tremendosa), Dominika Ostałowska (Marianna Splendorek), Dominika Kluźniak (Ficia), Jan Englert (Dyrektor teatru Gamracy Vigor), Marek Walczak (Melchior Abłoputo), Rafał Zawierucha (Gliwuś Kretowiczka), Jadwiga Jankowska-Cieślak (Protruda Ballafresco/Halucyna Bleichertowa), Szymon Kuśmider (Salomon Prangier), Katarzyna Dąbrowska (Rosika Prangier), Przemek Bluszcz (Seraskier Banga Tefuan)

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 19.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwa Teatry" 2019. Posłuchaj "Pragmatystów" Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 08:00
26 maja prosto z XIX festiwalu "Dwa Teatry" nadaliśmy premierowe słuchowisko według "Pragmatystów" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zapraszamy do wysłuchania nagrania tej radiowej adaptacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czysta forma wyobraźni. Witkacy w radiu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:28
Podczas zakończonego właśnie XIX festiwalu "Dwa Teatry" nadaliśmy premierowe słuchowisko według "Pragmatystów" Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń