REKLAMA

"Muzyka w kadrze" w odsłonie wakacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 12:30
To było pierwsze wakacyjne wydanie audycji "Muzyka w kadrze". - W letniej ramówce także jesteśmy - od 11.00 do 12.30, więc mamy pół godziny więcej na spotkanie z muzyką filmową - mówi prowadzący Mariusz Gradowski.
Zapraszamy na letnią odsłonę audycji Muzyka w kadrze
Zapraszamy na letnią odsłonę audycji "Muzyka w kadrze"Foto: Pixabay.com

Jak zapowiedział prowadzący, dodatkowe pół godziny wypełniły zupełnie nowe punkty programu: - Dwa nowe kąciki, po pierwsze "Muzyka ze złota", czyli przegląd piosenek nominowanych do Oscara i tych, które tę nagrodę otrzymały. Kącik drugi to "Filmowe koncerty", pojawią się utwory, które wcześniej nie miały jak się zmieścić w godzinnej audycji, ale teraz się zmieszczą - suity, kompozycje twórców filmowych pisane na potrzeby filharmonii - wyjaśnił.

Nie zabrakło oczywiście stałych punktów programu, takich jak cykl "W starym kadrze" i "Kącik ukraiński", jak zwykle były także filmowe nowości oraz retrospekcje.

- Ale to nie wszystko, bo jak znam życie, to na pewno "Muzyka w kadrze" czymś was jeszcze zaskoczy - zapewnił Mariusz Gradowski. Uchylił też rąbka tajemnicy na temat najbliższego wydania audycji, choć nie chciał zdradzać żadnych szczegółów.

- Niedawno były urodziny Lalo Schifrina, coś z tym by trzeba było zrobić - powiedział tajemniczo.

Lalo Schifrin to urodzony 21 czerwca 1932 w Buenos Aires argentyński kompozytor pochodzenia żydowskiego, a także pianista i dyrygent. Najbardziej znany jest ze ścieżki dźwiękowej do serialu "Mission: Impossible" oraz serii filmów bazujących na tej produkcji.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ:

(Facebook Dwójki)


Posłuchaj
119:13 2022_07_03 11_00_14_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 "Muzyka w kadrze" w odsłonie wakacyjnej (Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 3.07.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

"Schody": jeden proces, dwie ścieżki dźwiękowe 

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 12:20
W "Muzyce w kadrze" przyjrzeliśmy się serialom zatytułowanym tak samo: "The Staircase". Oto jedna historia i dwa jej ujęcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kuźniak - to on nadał brzmienie wielu polskim filmom

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 12:30
Jego muzykę zna niemalże każdy Polak, ale trzeba przyznać, że nie wszyscy kojarzą nazwisko. Gościem audycji będzie Henryk Kuźniak, kompozytor muzyki filmowej do takich produkcji, jak "Vabank", "Vabank II, czyli riposta", "Seksmisja", "Ga, ga. Chwała bohaterom", "Wieczne pretensje", "Sekret Enigmy" i wielu innych.
rozwiń zwiń